Restart komputera przy czytaniu płyty w napędzie

Witam. Mam problem, mianowicie gdy wkładam jakąkolwiek płytę do napędu, po chwili restartuje się komputer (wywalając bluescreen na ułamek sekundy). Czasem dzieje się to tuż po włożeniu płyty (zwłaszcza przy krążkach z grą czy programem), innym razem (np. przy przeglądaniu zdjęć) po kilku minutach. Co jest tego przyczyną i jak temu zaradzić?

PS: Z góry odpowiadam na zapytania o kod bluescreena- nie mam zamiaru specjalnie narażać komputera, żeby spisać kilka cyferek.

Specyfikacja sprzętu:

Napęd dysków optycznych LITE-ON DVDRW SOHW-1673S (DVD+R9:4x, DVD+RW:16x/8x, DVD-RW:16x/6x, DVD-ROM:16x, CD:48x/24x/48x DVD+RW/DVD-RW)

Procesor AMD Athlon 4800+ 2,5 Ghz

Zasilacz Colorsit EN60950

Hmm Może z płytą coś? Albo napędem? Zasilacz ile ma WATT?

350W

Sama firma już dużo mówi o zasilaczu - g*wno. A co do komputera próbowałeś odczytać temp. naprzykład z everesta, czy coś się nie przegrzewa. Możesz również spróbować włączyć kompa z odłączonym napędem dvd.

Temperatury są ok, zarówno podczas np. przeglądania sieci jak i podczas grania.

Co do włączania komputera z odłączonym napędem DVD- w jakim celu?

Przecież mi chodzi o naprawę problemu a nie porady typu “resetuje ci się komputer przy czytaniu płyt- nie korzystaj z płyt”

Wciąż więc liczę na rzetelne porady…

Nie chodzi o to, po prostu sprawdź. Jeśli będzie dobrze to zajmiemy się napędem wtedy. Rozumiesz już co ma na celu takie działanie?

Ekhm ale co masz na myśli mówiąc “jeśli będzie dobrze”?

Prawidłowa praca komputera, bez zwisów, resetów :slight_smile:

Ależ o to chodzi, że komputer pracuje jak najbardziej prawidłowo tak długo jak nie włoży się płyty do napędu. Stąd te moje zdziwienie

Sprawdz czy naped jest dobrze podłączony do płyty głównej. Jak raz ja nie włożyłem ramy to też miałem blue screena ;]

Czyli problem ze zwisami przy przeglądaniu zdjęć nie występuje?

Zdobyłem dzisiaj od kolegi nagrywarkę. Jutro ją podłączę i zobaczymy.

Jak nic się nie zmieni będziemy dalej szukać rozwiązania.