Restart komputera

Witam,mam problem z restartujacym sie komputerem,najczesciej wystepuje podczas wypakowywania plików winrar,jak narazie niezrestartował sie ani razu podczas grania czy ogladania czegokolwiek(filmy,net).

moj zetwa wyglada tak

intel core2duo e6300

asus p5b delux

shaphire radeon x1950 pro ultimate

wd 250bg ys

kingston 1024mb 667mhz

dzwiekowka sounblaster audigy se

Właściwości czujnika:

Typ czujnika Winbond W83627DHG (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego National LM63 (ATI-I2C 4Ch)

Nazwa płyty głównej Asus P5B Series

Stwierdzono otwieranie obudowy Nie

Temperatury:

Płyta główna 31 °C (88 °F)

Procesor 45 °C (113 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 31 °C (88 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 30 °C (86 °F)

Procesor graficzny 41 °C (106 °F)

Otoczenie procesora graficznego 37 °C (99 °F)

WDC WD2500YS-01SHB1 32 °C (90 °F)

Wentylatory:

Procesor 1140 RPM

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.30 V

+3.3 V 3.36 V

+5 V 5.17 V

+12 V 12.04 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.09 V

Debug Info F FF 25 FF FF FF

Debug Info T 31 45 119

Debug Info V A2 E4 D2 D2 9A CA 94 (03)

d

Odinstaluj rar-a i zainstaluj stabilną wersję 3.62.pl. Przeczyść kompa i rejestr np. ccleaner+jv16. :mrgreen:

a czy to może byc wina dysku? ponieważ po restarcie jak ładuje sie system zanim pokaże sie pulpit na 2sekundy pokazuje sie cos z raid toll i dopiero tapety,no i oczywiscie system odzyskał poprawnosc po poważnym błędzie.

max1 na Forum używamy polskich znaków w pisowni, proszę poprawić wiadomość, ponadto proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem, używając opcji Zmień

A jaki masz zasilacz?? Bo może to jego wina bo to jest właśnie częstą przyczyną tego typu problemów

zasilacz to chiftec 500wat

ja miałem podobny problem czy dokładałeś do kompa pamięć RAM?

radzę się zastoswać, użyj funkcji icon_edit.gif

nie wiem czy będe jeszcze na ten temat zaglądał jak dokładałeś to masz coś z pamięcią sprawdź programami ( chyba program memtest albo mamtest)

co do moderatora mam problem z C dlatego inaczj nie napisze temat zmieniłem.co do kości pamięci to nie dokładałem tak jak mi go w sklepie złożyli tak stoj.Dodam że też jest ten problem przy zrzucaniu czegokolwiek z płyty na dysk twardy.

:clubs:Przeglądanie podglądu zdarzeń

:clubs:Włączenie BSOD’a

na bluescrenie jest coś takiego

0x0000000A(0x135497c8,0x00000002,0x00000001,0x805216a0)

IRQL NOT LESS OR EQUAL

ogólnikowo można powiedzieć że winowajcą jest sprzęt lub oprogramowanie, musisz użyć Windows Debugger

W czasie pisania tytułu tematu czy posta nie używamy Caps Locka. Tytuł ma informować userów o problemie

w Windows debugger pokazuje cos takiego

bugchcek analysis

use analyze-v to get detailed debugging information

BugCheck 1000000A, (8d2a600c,2,0,80510a8d

*****Kernel symbol are WRONG.please fix symbol to do analysis

wcześniej jest coś takiego;

unable to load image ntoskrnl exe win32 error2

***warning;unable to verify timestamp for ntoskrnl.exe

***error;module load completed but symbol could not be loadedfor ntoskrnl.exe

windows xp kernel version 2600(service pack 2) mp (2 procs) free x86 compatible product;winnt, suite terminal server single userTS Personal

kernel base=0x804d7000PsLoadedModuleList=0x8055c700

dodam że mam orginalnego windowsa xp home

Sprawdź

z tego co wyczytałem na tej stronie to wina sterowników albo podzespołów,u mnie jak błąd zaczął sie pojawiac było tylko grafika,pamiec i modem zewnetrzny,dzwiekówke dorzucałem pózniej,sprawdzałem wydajnosc w 3dmarku 06 i komp sie nie resetował właczałem gre xpand rally extreme(tą nową) na full detalach gra śmigał przed 2 godziny bez żadnych przyciec,i nic sie nie działo.Mozna by wykluczyc grafe i pamięc,ale czy może to byc wina modemu bo z tego co pamietam zaczeło to sie dziac po podłczeniu modemu.Jeżeli to wina modemu to bedzie problem ponieważ z tego co mi wiadomo niema innych sterowników do tego modemu,ale na drugim kompie modem chodzi bez zarzutu.

:szukaj: