Restart komputera :/


(Goscexs) #1

Kiedy gram w Minecraft'a komputer dosyć często przy intensywnej grze (1h-2h) restartuje mi się komputer niebieski ekran i bum :/. Co mam zrobić więcej RAMu zdjąć obudowę dla lepszego chłodzenia czy co?

PS: mam 2GB ramu procek Intel Core 2 Duo płyta główna od Gigabyte

PS2: Jeśli napisałem w złym dziale przepraszam, to mój pierwszy post.


(Superpopis) #2

Zainstaluj SpeedFan to zbaczysz jak temperatura rośnie,ja jak gram to jeśli procek od karty graficznej ma z 80°C to laptop sie wylancza,wtedy otwierasz obudowe i domontuj wentylator tak żeby ci wiał na karte graf,jak procek to na procka albo zmien chlodzenie,moze kurz jest problemem,wtedy wyczysc radiatory,albo ustaw wentylator jaki chcesz żeby tylko w miare mocno wentylował wnętrze kompa,chyba ze temperatura jest ok to możne będzie coś innego,sprawdź najpierw temperature.


(LonngerM) #3

Czy niebieski ekran ma jakiś kod błędu? Jeśli tak postaraj się go umieścić.

Otwarcie obudowy, aby polepszyć chłodzenie nie jest dobrym pomysłem - zakup dodatkowych wentylatorów i odpowiednia ich lokalizacja (zależna od obudowy) może znacznie obniżyć temperatury w obudowie niż jej otwarcie (gorące powietrze wyrzuca na zewnątrz dodatkowo tłoczy chłodne).

Wysoka temperatura na karcie graficznej to mimo wszystko standard przy grach… ale nie koniecznie przy Minecrafcie… stawiałbym jak już albo problem z pamięcią ram, albo przegrzewający się procek…


(Goscexs) #4

Nie wiem pokazuje sie na 1sek i znika ;/