Restart lub bluescreen przy maksymalizowaniu/minimalizowaniu

Witam serdecznie.

Mam problem z moim komputerem, obawiam się, że może to być przez pamięć RAM.

Otóż często pracuję na wielu aplikacjach, czasem mam w jednym momencie załączone ponad 25 okien. Ostatnimi czasy gdy maksymalizuję (zazwyczaj) jakąś grę/aplikację o przeciętnym obciążeniu to komputer nie daje sygnału monitorowi, raz mrugają wszystkie 3 diody na klawiaturze po czym widać, że komputer zrestartował się załączając się od nowa. Staje się to uciążliwe, tym bardziej, iż ostatnio zaczęło się to pojawiać także przy minimalizacji lub maksymalizacji programu o małym obciążeniu. Szybko zapisałem log’a bluescreena, po czym wrzucam go tutaj opisując problem.

Log:

Podpis problemu:

  Nazwa zdarzenia problemu:	BlueScreen

  Wersja systemu operacyjnego:	6.1.7600.2.0.0.256.1

  Identyfikator ustawień regionalnych:	1045


Dodatkowe informacje o problemie:

  BCCode:	1e

  BCP1:	FFFFFFFFC0000005

  BCP2:	FFFFF800031C06A1

  BCP3:	0000000000000000

  BCP4:	FFFFFFFFFFFFFFFF

  OS Version:	6_1_7600

  Service Pack:	0_0

  Product:	256_1


Pliki pomagające opisać problem:

  C:\Windows\Minidump\010411-15522-01.dmp

  C:\Users\Tomek\AppData\Local\Temp\WER-43680-0.sysdata.xml


Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:

  http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0415


Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:

  C:\Windows\system32\pl-PL\erofflps.txt

Jeżeli miałbym wrzucić pliki w/w tj ( C:\Windows\Minidump\010411-15522-01.dmp, oraz C:\Users\Tomek\AppData\Local\Temp\WER-43680-0.sysdata.xml) to nie ma problemu, byleby dało się normalnie korzystać z komputera.

Bardzo, ale to bardzo proszę o szybką pomoc ekspertów (albo i nie ;p) tego forum.

Pozdrawiam, Tomek.

**************

Piszesz że system wykłada się na maksymalizacji gier ,więc może tu chodzi o wartość odświeżania ekranu ? Np odświeżanie masz na 75Hz ,większość gier chodzi na 60Hz no i w efekcie wywołuje to BOOM .Wrzuć pliki minidump.

Windows wywala, że nie mogę tego pliku przenieść lub zuploadować, jak mam go wysłać? Wcześniej przez rok wszystko było w porządku, poza tym nie w tym tkwi problem.

Proszę o kolejne możliwości.

Kliknij prawym myszki na folderze Minidump i wybierz "Wyślij do > folder skompresowany .Minidump.zip wstaw na http://www.zippyshare.com i daj link.

Komunikat:

Nie można odnaleźć pliku, lub brak uprawnień do odczytu

Jakieś inne idee?

Jesteś na koncie administratora ? Nie kombinowałeś coś przy uprawnieniach ? BTW zamieść raport według instrukcji podanej tu :

szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html

Tak, jestem na koncie administratora. Przed chwilą reset komputera zdarzył się podczas ligowego meczu w CSS, ehh…

Log z Bluescreen Viever

==================================================

Plik zrzutu : 010411-15522-01.dmp

Data wystąpienia błędu: 2011-01-04 08:23:02

Typ błędu : KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED

Kod błędu : 0x0000001e

Parametr 1 : ffffffff`c0000005

Parametr 2 : fffff800`031c06a1

Parametr 3 : 00000000`00000000

Parametr 4 : ffffffff`ffffffff

Spowodowane przez sterownik: dxgmms1.sys

Spowodowane przez adres: dxgmms1.sys+c001

Opis pliku : 

Nazwa produktu : 

Firma : 

Wersja pliku : 

Processor : x64

Computer Name : 

Full Path : C:\Windows\Minidump\010411-15522-01.dmp

Processors Count : 4

Major Version : 15

Minor Version : 7600

Dump File Size : 275 624

==================================================

Proszę o pomoc.

Sprawdź czy masz zainstalowaną aktualizacje o której mowa tu http://support.microsoft.com/kb/974431 ,jak nie zainstaluj. Zaktualizuj DirectX oraz sterowniki do karty graficznej , i zobaczymy co dalej.

Aktualizacja była już zainstalowana a directx najnowszy.

Czekam na dalsze propozycje, to naprawdę uciążliwe.

Tzn uruchomiłeś web installer ?

Sterowniki dla k.graficznej najnowsze ?

1.Wykonaj jako administrator :CMD > wpisz :

sfc /scannow

2.Wykonaj test pamięci http://www.dobreprogramy.pl/Memtest,Pro … 12492.html

Tak, uruchomiłem, komunikat, że mam najnowszą wersję DirectX.

Sterowniki do karty graficznej? Jak sprawdzić wersje? Na pewno jakaś z listopada/grudnia. (grafika to HD5770)

Co do punktów 1 i 2 to zrobię jutro po pracy.

Dziękuje za propozycje, czekam na więcej,

Wpisz w menu start: dxdiag > odpal > Ekran > po Twojej prawej masz datę i wersję sterownika > sprawdzasz na stronie producenta karty czy są nowsze.

Czekamy na wyniki z tego co wyżej :wink:

A więc sterowniki zaktualizowane do najnowszej wersji wraz z CCC i całą resztą softu od AMD.

Test pamięci przeszedł poprawnie. sfc /scannow jest na razie w trakcie weryfikacji, gdy skończy się to dam znać :slight_smile:

Edit: Funkcja Ochronna Zasobów Windows nie znalazła naruszeń integralności.

Czekam na dalsze propozycje :confused:

Mam ten problem od dawna , jedyną receptą na to jak dotąd było przeinstalowanie systemu a nie sterowników do karty.

Ja blue screen omijam. Jak? otóż sposób jest prosty a są nawet dwa sposoby.

Na czas oglądania filmików w internecie czy grania w gry w opcjach karty graficznej wyłączam odświeżanie monitora:) a sam czasami naciskam w menu monitora rozmagnesuj.

Sposób drugi: start, właściwości mój komputer, sprzęt, menedżer urządzen. Odnajdujesz “monitor plug and play” albo inna nazwe twego monitora. Naciskasz wyłącz urządzenie. obraz nie traci na jakości a blue screena nie ma. Non stop mam wylaczone monitor plug and play i problem znikł.