Restart pamięci wirtualnej

Witam.

Mam problem ponieważ pamięć wirtualna zajmuje mi więcej niż powinna. Jak ją przywrócić do poprzedniego stanu? (restartowałem już komputer kilkakrotnie, bez efektu) Wcześniej miałem 1.7 GB wolnego miejsca na C, a aktualnie mam 110 MB. (nie instalowałem żadnych programów)

Pamięć wirtualna nie zmieniła się ot tak SAMA. To, że masz mało miejsca na dysku może być spowodowane przez różne rzeczy:

  1. Włączone przywracanie systemu (oczyść je i zostaw tylko ostatni wpis)

  2. Włączona hibernacja

  3. Zbędne pliki tymczasowe w folderach TEMP

  4. Tymczasowe pliki internetowe (spotkałem się z sytuacją, że gość miał ponad 300 MB)

  5. Inne rzeczy

A tak a propos

Ile masz tej pamięci wirtualnej i ile masz RAM

Niestety nie wiem gdzie się to ustawia.

j.w.

Sprawdziłem, czysto, dalej problem jest.

j.w.

Rozpakowywałem duży plik (1.5 GB) i przenosiłem na inny dysk, tyle, że zeżarło mi przy tym pamięć wirt. (tak przynajmniej podejrzewam, że to jest tym głównym powodem)

256 RAMu, pamięć wirtualną mam ustawioną standarową czyli 1.5xRAM

Mój Komputer>PPM>właściwości>zakładka przywracanie systemu.

Sprawdzone, żadnych efektów.

Pan eR napisał:

START>Panel sterowania>Opcje zasilania>Hibernacja>odznacz “włącz hibernację”

Sprawdż w Menedżer zadań która aplikacja jest “pamięciożerna” i spróbuj ją przenieś na inna partycję bo to ona może być przyczyną powiększania pliku pamięci wirtualnej.

Ok, poradziłem sobie sam. :slight_smile: Ale dziękuję za chęci. Temat do zamknięcia. :slight_smile:

Jeżeli sobie poradziłeś w sposób inny niż tutaj zamieszczone propozycje, to mógłbyś zamieścić co zrobiłeś. Inni by może skorzystali :wink:

To przez moje drobne niedopatrzenie, gdy rozpakowywałem ten plik 1.5 GB to avast skanował go przenosząc pliki do swego folderu na C. Dopiero póżniej się skapnełem i skasowałem te pliki z folderu avasta.