REstart PC podczas ladowania win

witam!

Mam taki maly problem z uruchomieniem win XP sp1.

Podczas ladowania sie systamu wysyakuje na ulamek sekundy niebieski ekran i odrazu restart kompa. Po wsadzeni plytki z win (sp1) nie wykrywa systemu plikow ani miejsca jakie jest zajete na dysku C. a ty probuje to robic z win sp2 komputer odrazu sie restartuje podczas wykrywania konfiguracji sprzetowej komputera ( przy rozruchu plytki , przed kopiowaniem plikow instalatora)

Takie restarty nasapily po zawieszeniu systemu. PRosze o pomoc…

p.s. Nie chcem formatowa dysku. Bez formata przezyl 2 lata i 4 miesiace. bardzo dobrze sie trzymal.

jeszcze mam drugi taki problem. Zaczelo sie sie podczas klikania enter lub 2 x LPM na dysk D wyskakiwal blad. Po formacie wyskakiwalo ze brakuje jakiego pliku i bylo ze mozna go zlokaliwoac, wiec wybralem explorer.exe. i teraz przy otwieraniu dysku D enterem lub 2 x LPM otwieraja sie Moje Dokumenty + eksplorer plikow. Macie moze na to roziwazanie jakies? dodam jeszcze ze dysko moge otwierac PPM > otworz…

z gory dziekuje za pomoc.

no tak to jest jak się zwleka z tym system to się robi co 2 miechy a nie co dwa lata a co do problemu to prubowałeś naprawiać system z płyty???

Wydaje mi się z problem może tkwić w tym co masz na dysku, chodzi mi o to że prawdopodobnie masz dużo “syfu” typu wirusy i niepożądane pliki takie jak “Autorun.inf”. Zalecam format całego dysku w taki sposób:

  1. Narzędzia >> Opcje >> Widok teraz wybierz Ustaw “Pokaż ukryte pliki i foldery” oraz odznacz opcję “Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (zalecane)”, zignoruj ostrzeżenie klikając na “Tak” (na dysku pojawią się tak jakby przezroczyste foldery)

  2. Przenieś swoje dane o których wiesz na 100% że są to Twoje dane na inną partycję

  3. Zostaw natomiast na dysku takie pliki jak “Autorun.inf, ctfmon.exe”, oraz foldery “RECYCLER, $RECYCLE.BIN, System Volume Information, oraz wszelakie inne półprzezroczyste foldery o których istnieniu nie masz pojęcia”.

  4. Teraz sformatuj tę partycję, najlepiej w zwykłym trybie a nie szybkim.

  5. Partycja teraz powinna odpalać normalnie poprzez 2xLPM i Enter

  6. Skopuj na nią z powrotem swoje pliki

  7. Narzędzia >> Opcje >> Widok teraz wybierz Ustaw “Nie pokazuj ukrytych plików i folderów” oraz zaznacz opcję “Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (zalecane)” (mogą tu być foldery nawet o takich nazewnictwach jak przed formatowaniem, tym się nie przejmuj, ważna jest ich zwartość do której nie masz dostępu z Windows)(z dysku znikną teraz przezroczyste foldery)

* Całą operację wykonaj na innym systemie Windows XP na innym komputerze.

* Wyżej wymieniona czynność nie może być zastosowana dla partycji systemowej ponieważ system po takim zabiegu już nie wstanie :slight_smile:

Jeżeli po powyższym zabiegu uda Ci się postawić system np. u kolegi, i będzie on działał, to spróbuj odpalić / lub zainstalować ten system u siebie ponownie, jeżeli nadal komputer będzie odmawiał posłuszeństwa to najprawdopodobniej masz uszkodzona płytę główną lub też pamięci RAM.

Pozdrawiam.

PS: Dla Windows XP kres wytrzymałości to max 6 miesięcy, średnio 2 miesiące, a w normie to około 2-3 tygodni. XP-ek może ładnie wygląda i szybko działa (w co wątpie) ale tak naprawdę jest wewnętrznie zasyfiony chyba przez wszystko (no chyba że nie włączałeś komputera przez te 2 lata)

Proszę zapoznać się z treścią poniższych tematów i zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=980957

:arrow: http://rtfm.killfile.pl/#tematy

Naprawic?? mi wogole nie wykrywa systemu plikow na C. zadna instalka nie pojdzie na ten dysk… :confused:

Złączono Posta : 20.11.2007 (Wto) 10:03

a co do drugiego to raczej staralem sie robic zeby dzialal szybko nie mialem nigdy problemow z tym. Zawsze sobie ze wszystkim sam radzilem. Podczas startu systemu odpalal sie tylko 3 programy (AV, i zone alarm + glosniczek sysetemowy :wink: ), wiec dosysc szybko chodzil. I powtarzam nie mialem nigdy problemow z wirusami itp.

Dodam jeszcze sa ta sa dwa problemy na roznych komputerach.

Pierwszy jest moj a drugi kolezaki bo chcem jej pomoc wlasnie z tym problemem z otwieraniem dysku. I co do restartu komputera to wydaje mi sie ze on restartuje sie jak jakis wazny steronik sie laduje bo to samo jest na trybie awaryjnym.

Jeżeli to laptop to polecam Ci adapter do dysku z 3,5 cala na 2,5 cala. Istnieją różne, ja używałem taśmy co miała z jednej strony 3,5 a z drugiej 2,5 cala + zasilanie na MOLEX. Takie coś kosztuje do 30 zł.