Restart pc

Witam

Jestem tutaj nowy wiec jak cos zrobie zle to prosze mnie poprawic a nie od razu jechac…

Mam taki problem ze moj pc restartuje sie czasami i podejrzewam ze to wina przegrzewania sie procesora…

Konfiguracja sprzetu :

Typ procesora AMD Athlon XP, 2054 MHz (15 x 137)

Nazwa płyty głównej ASRock K7S8XE v1 (

Mikroukład płyty głównej SiS 748

Pamięć fizyczna 512 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Karta wideo NVIDIA GeForce FX 5200 (128 MB)

Po wlaczeniu pc procek ma temperature 44 stopnie ale szybko wzrasta do 52 stopni i tak caly czas zostaje a przy wiekszej pracy dochodzi do 54 czasem sie restartuje

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika Winbond W83697HF (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego Winbond W83L785R (NV-I2C 2Dh)

Nazwa płyty głównej ASRock K7S8X / K7S8XE / K7VM2 / K7VM4 / K7VT4-4X / K8Upgrade-760GX

Temperatury

Płyta główna 34 °C (93 °F)

Procesor 53 °C (127 °F)

Procesor graficzny 40 °C (104 °F)

Pamięć procesora graficznego 40 °C (104 °F)

SAMSUNG SP1203N 37 °C (99 °F)

Wentylatory

Procesor 4116 RPM

Procesor graficzny 5444 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.65 V

+3.3 V 3.26 V

+5 V 4.89 V

+12 V 12.60 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.90 V

Napięcie procesora graficznego 2.90 V

GPU Vcc 2.18 V

GPU FB VDDQ 3.25 V

Debug Info F 52 FF FF

Debug Info T 53 34 255

Debug Info V 67 00 CC B6 C4 C1 CA (01)

Jesli ktos by mogl by mi poradzic jakies rady lub jakie chlodzenie wybrac i zakupic bede serdecznie wdzieczny, z gory dziekujem i pozdrawiam

dziwne,wiatraczek na procu kreci sie prawie 2x szybciej niz u mnie a moj procek amd sempron 2ghz ma temp 40stopni

To raczej nie od Temperatury :wink:

Te procki wytrzymują więcej, dużo więcej…

Jaki masz zasilacz??

czy to napiecie nie jest za duze? nie powinno byc 12.00 ?

Zasilacz standardowy 300 watt, jakies dokladniejsze dane jak wyciagnac bo nie mam pojecia szczerze :slight_smile:

ile masz napedow?

foto zaslicza jakby cos moze komus pomoglo:

http://img104.imageshack.us/img104/7419 … 050oq8.jpg

2 napedy, nagrywarka dvd i zwykla nagywarka

Codegen nie należy do najlepszych zasilaczy LOLOLOLOLO :smiley: :smiley:

Z napięciami u niego nie najlepiej …

Spróbuj podłaczyc zasiłke od jakiegoś kumpla to przynajmniej jedną z przyczyn wyeliminujemy

dobrze wiedziec, a przyczyna restartu moze byc napiecie ?

a procek nie grzeje sie za bardzo ?

napięcia w porządku temperatury też, zasilacz słaby, typowa reklamówka, ale jak chcesz wyeliminowć zasilacz jako przyczynę, odepnij wszystko od niego oprócz mobo, i dysku twardego i popracuj chwilę, odciążysz go parę wat, jeśli się restarty pojawią to raczej coś w systemie / choć nie ufałbym codegenowi / wrzuć loga może inni coś poradzą

Złączono Posta : 12.09.2006 (Wto) 20:47

ale przede wszystkim wróć do ustawień fabrycznych biosu bo chyba masz procka podkręconego

raczej nie podkrecany, tak bylo od nowosci nic nie bawione sie :lol:

na poczatku zamierzalem zainwestowac w chlodzenie, teraz po waszych radach mysle o nowym zasilczu bo w sumie to nie tak kosztowna rzecz…

I sam nie wiem co zrobic… Chodzi o to by poprawic stabilnosc pc, bo te restarty mnie juz dobijaja :confused: pochodzi troche bez problemu, obiciaze go troche programami to wali restarta… Czasem nie dojdzie do ekranu logowania do zrobi ze 3 restary :confused:

help

Nom, to zasiłke kup wszystko na to wskazuje

Czy ktos moze polecic jakis dobry sprawdzony zasliacz ??

kup zasilacz firmy chieftec

Chieftec 350W 101EB ok. 150 zł, ma wszystkie podstawowe zabezpieczenia

Złączono Posta : 12.09.2006 (Wto) 21:13

a jaki masz procek , jaki model athlona?

Chieftec 350W 101EB

Takiego modelu chyba nie ma ??

jakies wskazowki jeszcze? :slight_smile: a mogl mi jeszcze ktos polecic dobre chlodzenie pod moj zestaw ??

dokładnie to ten model: (GPS-350EB-101A) 350W, może trochę skróciłem, a co do athlona chodzi mi nazwę kodową, tą z plusem na końcu

Złączono Posta : 13.09.2006 (Sro) 17:32

dobry, stabilny do tego cichy, przynajmniej u mnie się sprawdził, jak mi dwa Codegeny w ciągu roku spaliły się, a po jednym płyta główna

2400 +

(GPS-350EB-101A) 350W i ten mam zamiar kupic na poczatek i do tego chce jakis dobry a w miare $ jakis zestaw chlodzacy na Socket A

Czy ktos moze cos polecic ?

polecam jakiegoś Zalmana albo Pentagrama, wszystko zależy ile masz kasy, ale ważne jest aby miał miedziany / ostatecznie miedziano aluminiowy / radiator i łożyska kulkowe nie ślizgowe no i mieścił się na płycie, czasem jakiś element może przeszkodzić przed zakupem lepiej dobrze wszystko pomierzyć