Restart po wyjściu ze stanu wstrzymania

Witam,

dwa dni temu pojawił mi się następujący problem: po wyjściu ze stanu wstrzymania pojawia sie ekran logowania, a po chwili bluescreen z informacją, że “Pojawił się problem i system Windows zostanie zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera” i komp sie restartuje. Problem występuje tylko wtedy, kiedy laptop jest przez dłuższy czas (0,5-1 godziny) w stanie wstrzymania; jeśli sam go przełączam na standby i uruchamiam po krótkiej chwili, wszystko działa normalnie. Nie jest to związane z wymianą ani żadnym majdrowaniem przy sprzęcie (nic takiego nie robiłem). A, u dołu bluescreena jest jeszcze:

Informacje techniczne:

STOP: 0x0000007F (0x00000008, 0x80042000, 0x00000000, 0x00000000)

Będę wdzięczny za pomoc

Czyżby ten błąd dotyczył pamięci RAM? Może być też tak, że jakiś sterownik jest źle napisany i powoduje błąd w trakcie wznawiania pracy komputera. Takie są moje pierwsze skojarzenia.

Ale jak to sprawdzić?

Jeśli to rzeczywiście to problem z pamięciami, zalecam przeskanować go MEMTEST’em (znajdziesz go chociażby na "Hiren’s BootCD v.9.9 (Najnowsza)).

Jest również dostępny osobno, ale Hiren się przyda :wink:

Ja zastanawiałbym się jednak nad systemem i jego aktualizacjami… Domyślam się, że chodzi o Windows Vista/Seven ;]

Miałem te sam problem po zainstalowaniu na lapku (Toshiba A300) Windows 7. Narazie przesiadka na Windows Vista naprawiła ten problem, ale kto wie… Vista ma również kijowe aktualizacje! :confused: U mnie wyskakiwał błąd z plikiem NETIO.SYS, na którego jest już rozwiązanie w postaci łatki Microsoftu… Ale problem w tym, że MS robi łatki na swoje aktualizacje, a nie ulepszające system! Mam duże doświadczenie z różnego rodzaju Windows’ami, ale najlepsza jak do tej pory okazuje się Vista!

[off_top]

Poczekajmy na Windows 7, gdzie Microsoft wyszlifuje swoją perełkę… Naprawdę funkcjonalny i stosunkowo nie przeciążony system, który chodzi nawet na moim starym Athlonie 1800+ | GeForce 3Ti | 768MB DDR!

Panowie, którzy twierdzą, że XP jest “The Best”, to powiem, że właśnie godzinę temu zrobiłem upgrade na Vistę, bo downgrade do XP, to naprawdę nie najlepszy pomysł! Nie ma w nim najbardziej dla mnie potrzebnych narzędzi!

Po co robić PrintScreen i edytować go w Paincie? Strata czasu, a poza tym tak robili ludzie już w Windows 95! - Od tego jest teraz “Wycinek Ekranu”! To jest jeden powód! Drugim jest genialny wg mnie pasek START, dzięki któremu możemy bezpośrednio po wciśnięciu klawisza WIN wyszukać pliczek/program. Lubiłem XP, ale to nie Elvis (z pełnym szacunkiem), że żyje wiecznie! Czas na Seven. TRAY i pasek START w nim sprawił, że teraz nie mogę patrzeć normalnie na Pasek Szybkiego Uruchamiania który przewleka się już od najstarszych wersji Windows’a! - Powiem tyle: Te “pokolenie” Microsoftu zasługuje na prawdziwy szacunek: Wstążki w Office, które zdały egzamin znalazły teraz swoje miejsce w takim niby oklepanym Paincie! No i ten pasek… =D>

[/off_top]

Do autora tematu:

- Sprawdź pamięci MEMTEST’em

- Jeśli wykryje błędy (jeśli masz kompa po OC) daj standardowe zegary pamięci i ich timingi!

- Nie pomaga? Wypnij kości RAM i posprawdzaj je indywidualnie (osobno)!

PS. Płyty główne są bardzo wybredne jeśli chodzi o pamięci (Co wiadomo nie od dziś).

Sam składam kompy i pracuję na serwisie, więc wiem, że przed zakupem należy przedłożyć sobie QVL (Eng. Qualified Vendor List) - Wspierane pamięci RAM - Możecie się nie zgodzić co do poprzednich moich słów, ale QVL naprawdę pomaga, chociażby w takich przypadkach jak autora! - To tak na przyszłość!

Pozdrawiam zarówno tych którzy podzielają moje zdanie, jak i tych, którzy się z nim nie zgadzają! Gratuluję wytrwałym, bo się troszkę rozpisałem! :slight_smile:

Rozumiem, sprawdzę MemTestem. Co do systemu, to jest XP, cały czas działał bez zarzutu, aktualizowałem go ostatnio, ale nie potrafię powiedzieć, czy problem sie pojawił bezpośrednio po aktualizacji.