Restart programu VBox przy logowaniu

Witam. Mam problem z virtualbox. System XP SP3 uruchamia się dochodzi do ekranu logowania a następnie jest reboot maszyny wirtualnej i tak w kółko. Co zrobić?

Hej,

:arrow: Nie dokonywałeś żadnych zmian w konfiguracji po zainstalowaniu systemu na dysku wirtualnym?

:arrow: Czy udaje się odpalić system w trybie awaryjnym?

:arrow: Dla pewności - resetuje się maszyna czy cały program?

Pozdrawiam,

Dimatheus

dEvi@n3r , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

-Jedynie ustawiałem rozdzielczość

-Odpala się w awaryjnym

-Maszyna

Hej,

:arrow: Czy pojawia się jakiś dodatkowy komunikat o błędzie?

:arrow: Podaj specyfikację Twojego komputera oraz ustawienia maszyny wirtualnej - głównie to, jak dużo pamięci RAM udostępniasz maszynie wirtualnej…

:arrow: Próbowałeś zainstalować wirtualny system jeszcze raz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

przydzieliłem 1024MB

Proc I5-3320 4GB RAM

Nie instalowałem, komunikatu też nie ma. Poprostu dochodzi do ekranu logowania i znów ekran bootowania vboxa i tak w kółko

Hej,

Procesor posiada wsparcie dla wirtualizacji (VT-x). Czy jest ona włączona w programie VirtualBox i czy jest dostępna?

Jeśli zmiany w ustawieniach wirtualizacji nic nie dadzą, usuń maszynę i wszystkie jej pliki, a następnie stwórz nową i postaw system od zera. Wygląda to tak, jakby system nie do końca poprawnie się zainstalował.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Gdzie jest ta opcja?

Hej,

Wywołujesz ustawienia konkretnej maszyny wirtualnej i klikasz kolejno: System -> zakładka Acceleration.

Pozdrawiam,

Dimatheus

a czy ma to być włączone?

Hej,

Tak, powinno być włączone. Oczywiście tylko w przypadku, gdy płyta i procesor obsługują wirtualizację sprzętową, i jest ona dostępna. W przeciwnym wypadku zakładka akceleracji w ogóle będzie wyszarzona i nie będzie możliwe jej wybranie.

Pozdrawiam,

Dimatheus