Restart sterownika od grafiki - vista

Witam, mam viste 64 bit, 4gb ram, radeon 3870 iceQ i najnowsze sterowniki. Moj problem jest taki ze w kazdej grze albo mi sie na chwile gra zacina i wywala mi komunikat o restarcie sterownika albo calkowicie mi zawiesz gre. Wiecie moze czego to moze byc przyczyna i jak sobie z tym poradzic???

Np, wczoraj kupilem gre PREY i mniej wiecej co 7 min mi sie zawiesza, nawet nie moge dojsc do check pont-u :confused:

A próbowałeś na starszym sterowniku?Instalowałeś directx’a?

Probowalem, jakies 6 miesiecy temu kupielm komputer z vista 64bit. Ale jak kupilem pierwsza gre i nie chciala sie odpalic to sie zlekka zirytowalem i zainstalowalem XP. Chcialem poczekac na nowe drivery. Jakis miesiac temu znowu zainstalowalem viste i co dziwne to na nowszych sterach ta gra dziala ale mam ten problem jak powyzej w poscie. I ten problem mam z kazda gra. Wszystkie gry sa oryginalne, kupione w sklepie.

dx10 jeset juz wbudowany w viste

SP1 zainstalowany?

tak

Spróbuj wyjąć jedną kość ramu i zobacz jak na jednej będzie działać.

Ram jest ok, mam 4 kosci. Zreszta juz po problemie. Chcialem odnistalowac sterownik i zainstalowac ponownie najnowsza wersje ale jak tylko odinstalowalem to mi sie bluescreen wlacza. Nic nie moge poradzic.

takze jutro format i XP :frowning:

to zainstaluj nowy sterownbik na ten który już masz lub odinstaluj ten sterownik w trybie awaryjnym.

że też ci się chce…

w trybie awaryjnym wyskakuje blad podczas instalowania detektora sprzetu, chyba jakos tak to bylo. Probowalem naprawic windowsa ale z plikami systemowymi wszystko bylo ok. I uwierz mi, wcale mi sie nie chcialo :frowning: