Restart systemu podczas jego ladowania

Witam. Na wstepie chciałbym zaznaczyć, że jest to mój pierwszy temat na dp.pl więc prosze o wyrozumiałość. Szukalem rozwiązania mojego problemu w szukajce lecz nie udało mi sie go znaleźć. Chodzi o to, że po załadowaniu windows xp ( tam gdzie przewijają sie te niebieskie kreseczki) ekran mojego monitora staje sie czarny z napisem “no signal”, po chwili znów czarny i samoczynny restart systemu. Moge uruchomić tryb awaryjny i VGA. Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam

konfiguracje podaj

Windows Xp, procesor intel celeron 2,8 Ghz, 512 Ram, ATI RADEON 9550

W trybie awaryjnym ustaw parametry wyświetlania na 800 x 600 x 16 odświeżanie 60 Hz i zobacz, może wyszedłeś poza zakres działania monitora - później ustaw poprawnie parametry.

Karta grafiki.

Sterownik grafiki.

Monitor

Inne.

zrobiłem tak jak napisał JNJN ale niestety nic to nie dało, problem nadal isntnieje :frowning: Pozdrawiam

W trybie awaryjnym odinstaluj wszystko co stery i oprogramowanie karty grafiki - zrób czystkę,restart i uruchom kartę grafiki na sterze systemowym z XP i zobacz czy teraz dobrze.

Zainstaluj starszy/nowszy ster.

Komenda z uruchom dxdiag i zrób testy.

W trybie awaryjnym usunąłem sterowniki do ATI. Zrestartowałem komputer i system załadował sie normalnie więc zainstalowałem starsze sterowniki do karty z płyty i znów restart. Tym razem znów okienko “no signal” i czarny ekran, więc wszedłem w tryb VGA (jedyny pod którym moge uruchomic internet) i na starcie pokazało mi sie okienko z informacją, że sterownik ATI nie jest zainstalowany i nie moze być kontynuowane włączanie panelu sterowania ATI. Pozdrawiam

A jaka to karta i jaki ster instalujesz.

Może karta grafiki padła.

Lub bałagan w systemie.

jak wczesniej pisalem ATI RADEON 9550 instalowalem standartowe sterowniki, ktore były dołączone wraz z karta na płycie cd. Wcześniej miałem najnowsze stery ze strony ATI, catalysator

Fakt moja gafa, sprawdź co pisałem wcześniej.

Instaluj do niej ster Catalyst bez CCC np wersje 6.5 i zobacz.

Sprawdź na innej karcie grafiki.

Ja jednak poleciłbym ATI CATALYST 5.8.

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> ATI DISPLAY DRIVERS /usuń/). Dodatkowo użyj programu Driver Cleaner, aby usunąć pozostałości po sterownikach.

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Jeżeli te zabiegi nie pomogą, szukałbym winy w zasilaczu.

Jaki posiadasz zasilacz ? ( producent , moc)

odinstalowałem w trybie awaryjnym stare sterowniki i zainstalowałem już w normalnej sesji sterowniki 8.3 bez CCC i udało się! Wszystko jak narazie chodzi bez zarzutu. Dziekuję Wam za pomoc 8) Pozdrawiam