Restart Windowsa, nowa karta muzyczna?

Witam

Kupiłem dzisiaj nową karte muzyczną (Asus Xonar D2), zainstalowałem stery, podłączyłem głośniki i wszystko ładnie gra.

Ale kurcze od czasu do czasu windows sam się restartuje… dzisiaj już od rana 3 razy sam się zrestartował z niewiadomego mi powodu.

Wcześniej nie miałem takich problemów… wina nowej karty muzycznej czy jak?

Powinienem systemo od nowa zainstalowac bo juz nie wiem kurde ocb.?

Zasiłka 620W corsair, komp podkręcony nieco ale napewno duży zapas mocy jeszcze jest więc to nie wina małej mocy.

A ustaw wszystko na standard i sprawdź.

Ok, po najbliższym restarcie tak zrobie,

a ile może pobierać taka karta muzyczna W z zasilacza?

Edit: a mogło mieć znaczenie to, że poprzednio w tym samym slocie “siedział” tuner TV?

na płycie mam 3PCI, do tej pory licząc od spodu płyty były w nich: karta WiFi na PCi, tuner TV i ostatni wolny (bo zbyt blisko byłoby karty graficznej i jej wentylatora).

dzisiaj wywaliłem kartw WiFi bo w sumie niepotrzebna mi w kompie, w jej miejsce przełożyłem tuner TV a w miejsce tunera włożyłem xonara d2.

Edit2: niestety nadal to samo po przywróceniu domyslnych ustawien procka, fsb i napięc…

Jeszcze zauważyłem, że przy starcie windowsa coś dziwnie “psztyka” (taki krotki pojedynczy dźwięk jakby przełączał się przekaźnik) w srodku kompa, mozliwe ze w xonarze wlasnie… ale potem jest juz ok.

i co robic dalej? mozliwe ze to jakis konflikt sterowników? nie wiem już co mam robic, oddawac karte na gwarancje?

Problem dalej nierozwiazany, ale wina leży nie po stronie karty muzycznej wg mnie.

teraz po restarcie grałem ponad godzine w F.E.A.R, wszystko ok, skończyłem grać, włączyłem foobara i nawet się nie włączył i restart…

nie to żeby foobar powodował błędy bo wcześniej grał normalnie, po prostu restarty są w dość różnych momentach i nie wiem czemu…

Może Masz bluescreeny, tylko za szybko znikają i o tym nie wiesz?

Aby BSOD pozostał na ekranie, wejdź do panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->odznacz automatyczny restart po awarii. Napisz na forum, jaki kod błędu został wygenerowany oraz jaką podano przyczynę.

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Klik

Daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

blue screen był tylko raz, każdy następny restart był bez blue screena, odrazu restatował sie

pare plików DMP mam…

oto ostatni DMP: http://www.wklej.org/id/11828/

i co może być nie tak?

będę wdzięczny za opinie znawców ;]

Edit:

pierwszy błąd już przeanalizowałem: proces vsdatant.sys to od ZoneAlarmu, kurde nawet o tym nie pomyślałem, a właśnie zone alarm próbowałem dzisiaj zainstalować i instalacja się zawieszała, ale w dodaj/usuń programy był zonealarm…

widocznie to nie problem z kartą muzyczną tylko z zonealarmen ?? już wywaliłem to dziadostwo, wystaczy mi KAV 2009

no ale to tylko jeden proces z tego co w DMP było, a co z resztą?

To jest błąd firewalla: http://www.searchengines.pl/lofiversion … 76554.html

właśnie to samo przed chwilą wydedukowałem i wyedytowałem poprzedni post ;]

a coś jeszcze jest nie tak w DMP?

EDIT: od odinstalowania zonealarm windows ani razu się nie zrestartował ;]

nie myślałem że uznany jakby nie było firewall tak namiesza w systemie.

dzięki cosik_ktosik za pomoc