Restartowanie się komputera

(Jeremanu) #1

Witam.

Otóż kupiłem sobie dosyć niedawno nowy komputer.

Specyfikacja:

Procesor: DualCore AMD Athlon 64 X2, 2600 MHz (13 x 200)

Dysk twardy: Seagate 250.1GB

Płyta główna: Gigabyte GA-M57SLI-S4 (2 PCI, 3 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)

Pamię RAM: Kingston KTC1G-UDIMM (2x 1024MB)

Karta graficzna: ATI Radeon HD 2600 XT (256 MB)

Karta dżwiękowa: Realtek ALC888 @ nVIDIA nForce 570 SLI (MCP55P) - High Definition Audio Controller

Monitor: Samsung '19 cali; panoramiczny

Zasilacz: ISO Swithing Power Supply; 18A, PFC; 400W

I ostatnio nie wiadomo w którym momencie sam się restartuje...

Czasem wyświetla się bluescreen. Do tej pory miałem jego dwa typy... Niestety nie sposób w ciągu 2 sek przeczytać jego treść...

Co mam zrobić?

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

(Sebos99) #2

Sprawdź zasilacz. Tzn co robisz na kompie jak się restartuje? Grasz, oglądasz filmy?

(Kamil Mielewczyk) #3

Zobacz czy niemasz kompa przy ścianie tzn. z tej strony gdzie wydmuchuje wentylator, a jak masz to go odsuń od ściany bo to czasami może być tego wina...no i jaki zasilacz masz?

(Jeremanu) #4

Model zasilacza: ISO Swithing Power Supply; 18A, PFC; 400W

Zasilacz jest dosyć daleko od ściany. :slight_smile:

(piotrekplay) #5

nie pisało na nim firmy? bo z tego to wygląda że to no-name

jeśli tak to zasilacz do zmiany... zasilacz był razem z komputerem? sie znaczy czy to był gotowy zestaw? a może obudowa była z zasilaczem?

(Kamil Mielewczyk) #6

Pożycz od kumpla jakiś lepszy zasilacz i wypróbuj :wink: pozdr.

(Jeremanu) #7

Firmy nigdzie nie znalazłem... :confused:

Zasilacz był kupowany oddzielnie, tak jak cały zestaw; każdy podzespół kupowany oddzielnie. :slight_smile:

(Drojek15) #8

To troche zły wybór, wymień na jakiegoś Be-Quiet, Tagan, Topower, Chieftec 450-480W.

Do takiego sprzętu powinieneś mieć markowy zasilacz, chyba, że chcesz puścić sprzęt z dymem

(Jeremanu) #9

Testowałem na dużo mocniejszym renomowanym zasilaczu i problem nadal występował...

Do tego występuje jeszcze mignięcie blue screena, którego tekstu niestety nie da się odczytać (w końcu tylko 0.1 sek się wyświetla...)...

(Maniekz1985) #10

A może byś lepiej sprawdził płytę główną czy nie masz wydymanych kondensatorów :confused:

Te wypukłe są zje***e, muszą być płaskie...

(Jeremanu) #11

Sprawdzałem - są w porządku.

(Czaczasave) #12

Wysypała ci się windka:/ reinstal pomoże; coś podinstalowałeś i blue wyskoczył sprzęt jest ok:)

(Jeremanu) #13

Obecnie poprzedni problem nadal występuje, a do tego pojawił się nowy. :frowning:

Przy zalogowaniu się na Windowsa - restart i czasem krótki bluescreen... :expressionless:

Tryb awaryjny działa, ale tylko przy minimalnych ustawieniach...

Co robić? Pomijając formata czy reinstall Okien?

(Mati90 3) #14

spróbuj zmienić pamięci, pożyczyć od kogoś