Restartowanie się monitora

Witam.

Włozylem ostatnio do swojego blaszaka nowego Gigabyte Radeon x700 Pro i zaczely sie problemy.

Podlaczam monitor pod D-sub… i cisza, niby monitor sie wlaczyl, swiatelko zaczelo na nim migac szybciej ale nic nie ma na ekreanie. Windows w tle sie laduje, karta ciepla, wentyl sie kreci.

No nic, podlaczam przez przejsciowke pod DVI, jest obraz! !!

Co moze byc przyczyna tego? sprzet mam ok. 1 miesieczny. X700 nowka, box. Monitor tez dobry, sprawdzalem na 2 roznych. Juz moge przebolec ze te D-sub nie dziala ale niech na tym DVI da sie aby jakos pracowac. Acha, jeszce jak odpale kompa via DVI i potem podlacze drugi monitor na D-sub to w panelu ekrany wykrywa mi ten monitor, daja zalacz no i efekt ten sam, raz monitor jakby sie przelaczy (dzwiek taki jak przy zmianie rozdzielczosci) a potem cisza.

Mój monitor też się “restartuje” kiedy zmienia tryb pracy, np. rozdzielczość, częstotliwość odświeżania. To normalne :wink:

A może prościej sprawdź nową kartę na innym kompie i monitorze,bo może uszkodzona.

Karta nie wymaga czasem dodatkowego zasilania.

Na wyjściu DSUB powinna chodzić aż miło.

Jaką miałeś wczśniej kartę GF czy ATI.

Na starej karcie grafiki należało odinstalować jej oprogramowanie i stery,restart kompa i uruchomić kompa na sterze systemowym.

Zamknąć kompa - wyłączyć z prądu ,włożyć nową kartę i sprawdzić ją na sterze systemowym czy wszystko pracuje dobrze.

Wgrać najnowsze stery do płyty głównej.

I dopiero wgrywać właściwy ster.

Tak ale nie doczytales, mnie sie tak robi samo z siebie non-stop…

Swoja droga, teraz odkrylem ze takie restarty zaczyanaja sie pojawiac po kilku minutach obciazenia karty… np: grajac, jak wyjde z gry to znow znikaja…

Nie mam innego kompa z PCI-E aby ja sprawdzic.

Przedtem pracowalem na X600 Pro.

Może jeszcze być problem zasilacza - za słaby.

Ale kartę trzeba sprawdzić obowiązkowo na innym kompie,albo serwis.

410W Chieftec.

Czyli zasilacz odpada.

A na X600 było dobrze.

Obie karty to ATI więc system raczej nie powinien być tu winien.

Ale trzeba zrobić czystkę po starej karcie.

Sprawdź nową kartę na sterze systemowym na wyjściu DSUB.

Jak nic.

Zostaje karta.

Ewentualnie trzeba zaktualizować bios płyty do najnowszego.

Moze to cos z gniazdami na karcie lub kabel jest uszkodzony ale to pewnie zasilacz. Mozliwe tez ze poprostu twoja karta pracuje z AGP 8 a masz wkompie AGP 4. :wink:

Pocztałbyś trochę co piszemy,o zasilaczu i kartach PCI-E, a nie o AGP.

Z tym bedzie maly problem, tzn. jak mam to zrobic, jak podlacze pod DSUB i odpale kompa to juz nic nie widac wiec co tu ma sterownik do tego :\

Moze gdzies cos w biose przelaczyc, kurde no nie wiem. Pierwszy raz mam tak smieszny przypadek. Szkoda mi tej grafy bo wymiata niezle w porowaniu do tego x600 mimo ze to tylko jedna seria wyzej.

Monitor ma oba gniazda czy tylko DSUB.

No to zrób to na podłączeniu DVI.

Jak już będziesz na sterze systemowym,to ewentualnie przełącz na wyłączonym kompie na DSUB i zobacz.

Zresetuj bios na default i ustaw tylko co trzeba.

Posiłkuj się książką do płyty głównej.

Ale na mój rozum,są dwie sprawy.

1,Bios płyty ma problem z kartą.

2.Karta uszkodzona - monitor powinien pracować na obu gniazdach.

No karta ma dwa wejscia, DSUB i DVI, i teraz jestem na tym DVI tylko ze te restarty sa. Przelaczenie na dsub nic nie daje, tj nic nie wyswietla sie. Mnie tez sie cos zdaje ze plyta moze miec problem. Mam Asus P5GD1 Pro.

Leć do serwisu i niech kartę sprawdzą,bo tak to sobie będziemy pisać i pisać.

Tyle tylko ze ja nie mam zadnego takwego w okolicy :\

masz spipcone może wejście d-sub poruszaj tym kablem od monitora jak włożysz do tego gniazda a już może pomoże a jak nie to zastosuj rady JN :smiley:

Złączono Posta : 08.07.2005 (Pią) 11:03

ALBO MASZ NIEDOCIŚNIĘTĄ DO KOŃCA KARTE DO WEJŚCIA PCI-E :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 08.07.2005 (Pią) 11:05

TRZEBA SPRAWDZIĆ CZASAMI I TE NAJBANALNIEJSZE RADY :stuck_out_tongue:

A może karta Ci się przegrzewa? Sprawdź za pomocą everesta (http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1183) jeśli się da, a jak nie to pomacaj - określ temperaturę metodą organoleptyczną ;).

Złączono Posta : 08.07.2005 (Pią) 12:53

Tak, to mi wygląda na przegrzewanie się :roll:

Gdyby karta byla niedocisnieta t wogole by mi komp nie ruszyl.

Zrobilem fromat. I tak, dopoki nie zainstalowalem drivera do karty wszystko bylo dobrze (na DVI), po tym zaczely sie znow restary.Wydaje mi sie ze moze cos trzeba skonfigurowac w ustawieniach monitora na DVI, tam nieco tego jest.

Złączono Posta : 08.07.2005 (Pią) 22:38

Pogrzebalem w biosie w ustawieniach PCIE i zdaje mi sie jakby bylo lepiej… sam nie wiem, gdybym dokladnie wiedzial do czegfo to sluzy, w instrukcji to jest napisane tyle co idzie sie z samej nazwy opcji domyslic :\

Złączono Posta : 10.07.2005 (Nie) 10:48

Poszukałem na necie troche i okazuje sie ze ten problem jest dosc powszechny, tzn. znalazlem info o osobach ktore maja dokladnie takie same objawy. Nawet ATI na swojej stronie to opisuje jednak rozwiazanie jakie podaja nie bardzo ma sens no i wogole nic nie daje. Czyli wniosek z tego ze karta jednak jest dobra.

Sprawdziłeś :?:

Choć możliwe że i karta jest dobra.

Tak jak pisałem,problemem moze być współpraca płyty głównej z tym modelem karty - można spróbować zaktualizować bios płyty.

I nieraz jedynym wyjściem z tej sytuacji jest wymiana karty grafiki na inny typ.

No i chyba masz racje, tej nie odpale bez gruntownych zmian ze strony producenta grafy lub plyty (chodzi o bios bo ja mam najnowsze tu i tu).