Restartowanie systemu

Witam! Dziś postanowiłem zainstalować do Compala FL90 sterowniki do Bluetooth’a. Cała instalacja przebiegła pomyślnie, lecz po ponownym uruchomieniu systemu (win xp pro sp3) ciągle się restartuje. Jak załaduje się Windows to pojawia się niebieski ekran z jakąś informacją, której nie jestem wstanie przeczytać bo po tym znów się ponownie uruchamia sad.gif

Proszę o pomoc.

Sprawdź, czy komputer działa w trybie awaryjnym.

Aby BSOD pozostał na ekranie, wejdź do panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->odznacz automatyczny restart po awarii. Napisz na forum, jaki kod błędu został wygenerowany oraz jaką podano przyczynę.

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Czytanie DMP

Sprawdź rozwiązanie (także w linkach): kody błędów.

Jeżeli nie rozwiążesz problemu, to daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

Niestety nie mogę wejść do awaryjnego ponieważ tam także się restartuje.

W którym momencie dochodzi do restartu (dokładnie)?

Do restartu dochodzi gdy ma się pojawić niebieskie tło z napisem Zapraszamy.

Wejdź do konsoli odzyskiwania (jak ją uruchomić jest tutaj: konsola)

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

Wpisz:

expand X:\i386\kernel32.dl_ C:\WINDOWS\System32\

a jak nie działa

expand X:\i386\kernel32.dl_ C:\WINDOWS\System32\kernel32.dll

x-cdrom, c- dysk systemowy

Zauważ, że po expand i przed C:\windows… jest spacja

expandX:\i386\kernel32.dl_C:\WINDOWS\System32\

Następnie wpisz podobnie:

expand X:\i386\winlogon.ex_ C:\Windows\sytem32\

del C:\windows\system32\userinit.exe

del C:\windows\system32\dllcache\userinit.exe

expand X:\i386\userinit.ex_ C:\Windows\system32\

expand X:\i386\explorer.ex_ C:\windows\

Niestety, ale po załadowaniu płytki z Instalatorem Win XP wyświetla się komunikat: “Instalator nie odnalazł zainstalowanych dysków”.

Użyj płyty instalacyjnej ze zintegrowanym SP2 albo SP3, nie masz sterowników do SATA.

To nic nie da. Potrzebne są sterowniki do kontrolera dysków twardych. Są trzy wyjścia:

  1. Nagrać sterowniki na dyskietkę i podać je podczas włączania instalatora (klawisz F6 - jest stosowny ekran);

  2. Sterowniki do tego kontrolera zintegruj z płytą instalacyjną za pomocą programu nLite;

  3. W Biosie przełącz tryb kontrolera SATA Mode z AHCI na IDE. Potem skopiuj podane pliki, a następnie przed startem systemu, ponownie przywróć tryb AHCI.

Pierwszy punkt odpada oraz trzeci. Został 2. Teraz tylko pytanko. Czy te sterowniki do SATA to mogę pobrać obojętnie jakie?

Dla Twojego modelu płyty głównej, ze strony jej producenta.

Pobrałem paczkę sterowników z http://www.driverpacks.net/DriverPacks/ … iverPacks/ . Dograłem do XP’ka i teraz wypalam. Ciekawie czy zadziała.

//EDIT- - - - -

Win zainstalowany. System działa. Dzięki za pomoc!