Restartujacy komputer po zmianie monitora

(Endru1111) #1

Witam

Zakupiłem używany komputer Dell OptiPlex 170L: http://support.dell.com/support/edocs/s ... /specs.htm

Wymagał instalacji systemu na nowo (oryginalny win xp pro),zainstalowałem potrzebne sterowniki -najnowsze.

Działa bez zarzutu na monitorze IBM LCD 19CALI przy zmianie na 17" LG CRT sprawny działa na innym komputerze (8 letni dziadek) system się ładuje do momentu wczytywania sterowników.

Od tej chwili restartuje się i tak w koło.

Możliwa jest wina zintegrowanej karty graficznej lub jej nowych sterowników? Może nietypowy defekt tego CRT17" ...

Kabelki podpięte, dokręcone -na pewno wszystko dobrze styka.

Pozdrawiam

Właśnie nie ma BSOD-a , w folderze mini dump też brak loga (utawiene mam mały zrzut pamięci)

Na innym kompie ten sam moinitor działa poprawnie, nawet ruszałem przewodem i nic się nie dzieje

Coś tam się znam na komputerach mam 3 w domu i 3 monitory ,2 nowe LCD i ten CRT . Jestem pewny co do sprawności tego della. Napisze może tak ten monitor CRT LG działa na starym kompie 600MHz procesor etc. (dla dziecka :P) i czy zachodzi taka możliwość , że ten stary komputerek ma tak starą kartę graficzną której nie przeszkadza defekt tego CRT bo na to mi wychodzi.

Są jeszcze jakieś FIX-y do tego Della na stronie odnośnie karty video , Intel Intel Grantsdale G Integrated Video ,Resolves DirectX 9.0b related issues with video corruption.

Ale czy to ma jakiś wpływ to nie wiem ,.

(Technik Elektro) #2

monitor nie powinien doprowadzać do restartu komputera - nie spotkałem się z takim zjawiskiem, a z jakim kodem wyskakuje BSOD (niebieski ekran) ??

to może jednak defekt monitora/kabla od niego, zwiera jakieś piny...

(Utrivv) #3

Może wywal sterowniki do monitora LCD i ewentualnie zainstaluj sterowniki do tej 17stki.

Mam nadzieję że wiecie że coś takiego jak sterowniki do monitora jednak istnieją :slight_smile: choć są zapewne mało przydatne bo default'owe powinny być równie dobre.

(Technik Elektro) #4

nie istnieją , na płytkach dołączonych do monitorów dodawano infy z nazwą monitora i schematy kolorów dla crt :wink: to tak jakbyś musiał instalować sterowniki do dekodera polsatu czy n-ki dla swojego telewizora :P.

(system) #5

może zasilacz ci pada albo grafika jest uszkodzona podaj napięcia zasilacza i markę