Restartujący się komputer


(Stały_bywalec) #1

Witam. Jeżeli zły dział to proszę o przeniesienie, bo problem dotyczyłby kilku działów. Znajoma mam problem z komputerem - co jakiś czas się jej restartuje. Komputer był dokładnie czyszczyony (sprężonym powietrzem) bo myślałem, że się coś przegrzewa. Niestety to nie byo to. Czasami nie wyrabia gdy ma więcej zadań do zrobienia. Kondensatory na płycie głównej też odpadają bo nie są wybrzuszone. Kwestia wirusów i logów odpada, bo to samo dzieje się na świeżo zainstalowanym systemie. Czy jest może jakiś prohgram diagnostyczny do sprzetu, który by wykazał czy to nie czasem wina np. RAMu lub zasilacza ewentualnie czgoś innego? Dysk twardy też odpada, bo był niedawno wymieniony. Komputer masz już dośc troche, więc to może kwestia wieku... Tylko jak to sprawdzić?


(JoteS) #2

Może to być wina zasilacza (nie trzymanie odpowiednich napięć) lub chłodzenia procesora (przegrzana pasta). Napięcia sprawdzisz miernikiem lub programem np. Everest. Sprawdzisz nim też temperatury. W przypadku wysokich możesz wymienić pastę na procku.


(ant0n) #3

RAM to raczej odpada. Gdyby była wina RAM-u to zawieszałby się albo jakieś błędy pojawiałyby się. Też przypuszczam, że procek się przegrzewa lub zasilacz nie daje stabilnych napięć.


(Akoliber) #4

Moj Komputer/Wlasciwosci/Advance/Startup and Recowery/system failure

Odznacz aby nie restartował sie automatycznie.

Jest to sposób jeśli powodem jest sprzęt, wcześniej pokazywał sie niebieski ekran a teraz po prostu sie restartuje komp.

Pojawi sie Niebieski ekran, może cos ciekawego wyczytasz.. albo odnajdziesz sprzęt który może byc przyczyną konfliktu=restartu kompa.

Pozdr


(Cosik Ktosik) #5

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Czytanie DMP

Sprawdź rozwiązanie (także w linkach): kody błędów.

Jeżeli nie rozwiążesz problemu, to daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.


(Stały_bywalec) #6

Dzięki za wszytskie odpowiedzi. Postaram się dowiedzieć co i jak z tym wyszło i dam znać.