Restartuje podczas formatu- disc error occured

Witam

Na wstepie chcialbym przeprosic za brak polskich znakow ale jestem za granica.

Ostatnio wystapil na laptopie mojej cioci pewien problem. Kiedy przegladalem internet, laptop zawiesil sie. Wylaczylem go i kiedy ponownie wlaczalem wystapil problem ze brakuje pliku hall.dll. W sieci znalazlem porady jak rozwiazac ten problem i dostalem od cioci plytke od laptopa “recovery system” wlozylem ja jednak kiedy wlaczalem teraz laptopa wyskakuje blad dysc error occured ( nic na komputerze nie robilem, odstep od komunikatu hall.dll, a disc error to 2 dni). Chcialem zrobic formata jednak jak wlaczam boot z plyty to najpierw wyskakuje komunikat : starting windows 98( nie mam pojecia dlaczego gdyz komputer mial od zawsze xp’ka) ale mimo wszystko kontynuuje system recovery naciskam F1. Znowu wyskakuje informacja ze utrace wszystkie dane na dysku mam do wyboru C-continouing albo A-zeby przerwac. Naciskam C to dysk popiszcze troche i znowu sie resetuje komputer, a jak nacisne A to wyskakuje" “A:\>” imoge komendy wpisywac ktore za kazdym razem sa zle. Probowalem na przyklad chkdsk/R i nie dziala. Jezeli natomiast probuje normalnie wlaczyc laptopa to dysk dlugo trzeszczy stuka i wyskakuje disc error occured i Alt crt i del pisze zeby nacisnac

Czy to oznacza ze dysk jest do wymiany?

Włoż tą płytę do stacji DVD,kliknij Otwórz i zobacz jej zawartość.Być może to jest Windows 98,a nie Recovery.Sprawdż jaką zajmuje objętość,Recovery to jest kilka GB.Jeśli to jest XP…poszukajcie płyty instalacyjnej tego systemu.

-MacQ- , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Nie mam jak sprawdzic czyna tej plycie jest Win xp, ale jestem tego prawie pewnien bo ta plyta byla dolaczona do laptopa przy kupnie. Dlategonie moge sprawdzic bo na tym kompie co teraz pisze jest tylko CD. Natomiast ten dzwiek podczas uruchamiania ( piszczenie stukanie dysku) jest bardzo glosny.

Jeśli to jest płyta instalacyjna XP…to CD ją odczyta,Sprawdż czy jest ikona Setup Windows XP=zapraszamy.

Jest ikona Toshiba i wyskoczyl mi komunikat ze toshiba recovery nie jest zgodne z tym komputerem i ze moze tylko dzialac na m50 lub m55 ( tym laptopie). A czy ten dzwiek dobiegajacy z dysku nie oznacza tylko jednego( wymiany dysku na nowy) czy moze problem istniec w oprogramowaniu, bo zapewne jak chce zrobic formata to jak dysk jest uszkodzony to nie wykrywa dysku i restartuje. Dobrze wnioskuje?

Dodane 25.08.2010 (Śr) 23:19

Witam. Komunikat disc error occured przestal sie pojawiac.

Ponownie wykakuje mi inforamcja o braku hal.dll.

Wkladajac plyte toshiba recovery potwierdzam f1, potem daje C aby kontynuowac i ponownie restartuje laptopa i od nowa.

Czy macie jakis pomysl jak to rozwiazac?