Restarty kompa co jakiś czas

witam proszę looknąć na mój config i zdiagnozować czemu mój komp czasem sie restartuje?

czy to wina słabego zasilacza?

hmmm… Pewnie to wina zasilacza moj kumpel tez tak mial :shock:

(L)

no ok a gdybym np. wyjął 2 napędy to czy sytuacja poprawiłaby sie?

Przyczyn może być wiele od najbardziej prawdopodobnych pod najmniej.

Czy przy restartach nie wywala bluescreenów? Miałem parę miechów temu podobny problem i okazało się, że zasilacz był lipny. Przy tej konfiguracji kompa polecałbym wymienić na jakiś z mocną linią, przeciwprzepięciowym np. CODEGEN albo AMACROX. Po drugie sprawdź czy procek się nie grzeje za bardzo.

U mnie przyczyniał się do tego wirus- prawdopodobnie- restartował mi kilka razy dziennie, nic nie wymieniłam , tylko wywaliłam parę trojanów - problem rozwiązał się sam, od 3 mieś ani jednego restartu i żadnych problemów …

no więc u mnie nie wywala żadnych bluescreenów a co do syfu to jutro przeskanuje i dam znać

otóż nie mam żadnego syfu w kompie bo przed chwilą skończyłem skanowania

a czy może to mieć związek z przegrzewaniem procesora i czy pomogłaby wymiana radiatorka??

Może… sprawdź temperaturę.

zlookałem SpeedFanem 4.32:

temp1: 40C

temp2: 52C

hd0: 37C

przy 100% obciążeniu procka przez 10 minut były następując temperatury:

temp1: 41C

temp2: 56C

Jak ci się resetuje to jest niebieski ekran z białymi literami?? jeżeli tak to Blue Screen mozna go zawlczyc 2 metodami no moze 3.

1.Wyczyścić kompa w środku czyli z kurzu itp.

2.Format

3.Zobacz zasilacz

A i jeszcze własnie może byc problem z wiatraczkiem

to nie jest żaden bluescreen po prostu bez niczego zaczyna sie uruchamianie systemu po testarcie. nawet żadne błędy nie występują

no więc co to może byc?? temperatury sa raczej ok a moze on stoi w zbyt mało przewienym miejscu?

wyskanuj kilkoma programami antywirusowymi, bo program antywirusowy może sam być zainfekowany wirusem( jest wtedy zablokowany) i nie znajdzie ci syfu, dla tego koniecznie użyj kilku… potem dokładnie wyczyść kompa w środku, postaw w przewiewnym miejscu zdala od źródeł ciepła i włącz, jeśli nadal będą restarty to na pewno wina zasilacza :frowning: musisz wymienić .

pewno zasiłka

tylko nie wymieniaj na codegen’a tak jak jeden “expert” radził

modecom mc 350w wystarczy