Restarty komputera co 2-3 sekundy

Witam.

Po zdaje mi się pomyślnym flashowaniu BIOS’u (UEFI) komputer ponownie się uruchomił, raz pipnął i przed ładowaniem systemy ponownie się uruchomił. Od tego momentu przy próbie uruchomienia komputera od momentu naciśnięcia przycisku power komputer restartuje się co 2-3 sekundy bez żadnych pipnięć. Wentylator na zasilaczu oraz od chłodzenia procesora się kręci. Sprzęt jest nowy. Możliwe że ten bios się jednak *** ?

Słyszałeś  może  o czymś  takim jak  “brzytwa  Ockhama” ?

Z informacji jakie  podałeś czyli : 

-komputer działa ( to w sumie  tylko założenie  moje bo tej informacji jednoznacznie  nie podałeś  jednak )

• flash BIOS

-komputer nie działa

jaki inny wniosek można wysnuć  prócz  tego że flashowanie BIOS  się  niepowiodło? Że, nie wiem - elektrownia ci podrabiany prąd  wysyła? Zresetuj ustawienia BIOSU albo przez wyjącie  baterii albo zworką może  startnie

Probowałem bateria, zworka, bateria i zworką i nadal to samo.

Ta płyta głowna posiada Dual Bios. Szukam teraz jak uzyc Backup-Bios aby zrobic Backup Main-Bios.

Podaj chociaż model płyty głównej bo tak  to nie  ma  jak próbować ci pomóc z  tym…

Ga-H170-D3h

Poszperalem w necie o tym dual biosie. i według tej instrukcji zrobiłem

http://forums.tweaktown.com/gigabyte/33904-how-fix-dead-dual-bios-motherboard-if-flashing-failed.html

Teraz zasilacz i wiatraczek od chlodzenia cpu sie kreci caly czas bez zadnych restartów na tę chwilę. Poczekam z 5min może coś ruszy.

@ Szkoda ze zapomnialem podpiąć głośniczek do płyty… może by mi coś powiedział…

Pobawilem się, poczytałem o tym Dual Biosie, coś się z tym pobawiłem i teraz zasilacz załącza wiatraczki chodzą, ekran czarny, dźwięków żadnych nie ma i co najlepsze nie restartuje się.

Backup Bios  automatycznie  startuje z  przywracaniem  jesli wykryje  problem - skoro tak się  u ciebie  nie  stało znak że  najpewniej  ubiłeś  obie  kości - napisz  wmiarę  dokładnie czy:

• zmianę  BIOSU robiłeś  ot  tak sobie z  fanaberii czy była  jakaś  konkretna  przyczyna 

• jak przeprowadziłeś  te  nieszczęsne  flashowanie

• jaką wersję BIOS  zastępowałeś

• jaka wersię  próbowałeś  wgrać

-co do tej pory zrobiłeś aby przywrócić ten BIOS

Probowałeś prócz zwierania  nóżek kości  wyłaczenia  zestawu a  potem wciśnięcia  jednocześnie klawiszy POWER i RESET i przytrzymania  ich przez  10-15 sekund a  następnie puszcenia?

Ew wyłaczenia kompa  a  następnie  przytrzymania   POWER   az zestaw startnie  a następnie  ponownie się wyłaczy, potem  zaś znów  wciskasz  POWER  ale  już  bez  przytrzymywania 

Zmianę Biosu robiłem za pomocą oprogramowania dołączonego na płytce ze sterownikami od płyty. Tam jakiś programik @Bios coś tam jest i za pomocą jego to robiłem bo grzecznie mnie o to poprosił.

Próbowałem zworkami, bateryjka, różne kombinacje przycisków Power/Reset przez 10-15 sec próbowałem. Z tymi przyciskami to z 2-3 poradników przeleciałem.

Chciał wrzucić wersję F4 czyli najnowszą jaka jest dostępna na stronie płyty/producenta, a początkowo była wersja F1.

Aktualizację biosu wykonuje się zawsze z użyciem narzędzia dostępnego podczas uruchamiania pc (tutaj qflash), ewentualnie w starszych płytach  z poziomu systemu DOS, za pomocą narzędzi dostępnych na stronie producenta.