Restarty komputera po zmianie athlonaXP2000+ na 2500+

Na początek witam was serdecznie!!!

A teraz do rzeczy:

Wczoraj wymieniłem procesor z athlona2000xp na 2500xp , byłem bardzo zadowolony niestety do momentu gdy podczas uruchomienia jakiegoś bardziej Hercożernego programu lub gry kom się restartuje.Czasem tez pokazują się bluescreeny gdy urzywam przeglądarki lub tak same z siebie.Sprawdzałem czy proca nie ukruszyłem i wszystko ok.Myśle że to wina zasiłki 300W razem z obudową czli no_name :D.Ale chce potwierdzić moje przypuszczenia.Podaje konfiguracje mojego leciwego sprzętu:

Plyta gł:MSI k7n2 delta-l

Proc:Athlonxp 2500+

Ram:768MB(3x256MB)- 3-4-4-8

Grafika:HIS Radeon x1300Pro (600,900)

K Dźwiękowa:SB live 24bit AdvHD 7.1

Zasilacz:Wyrób zasilaczopodobny 300W

Temperatury(nie dam rady zrobić w stresie bo sie restartuje):

Proc:42’C

dysk:38’C

Chipset:36’C

Wartości napięć:(tylko w pracy z windą)

Vcore 1.65 V

Aux 2.42 V

+3.3 V 3.25 V

+5 V 5.08 V

+12 V 11.65-11.80 V

-12 V -11.87 V

-5V -5.20 V

+5 V 4.95 V

To co pomożecie?:smiley:

Pozdro4all

Jak się kształtują napięcia podczas stresu, a jak w idle?

Te nie są najlepsze, ale do przeżycia.

PS Ja także obstawiam zasilacz.

no wlasnie są problemy z pomiarem napięć w stresie.Bo dzieje się tak jak napisałem gdy coś włącze lub nawet bez powodu robi się restart i/lub bluescreen.W bluescreenie miałem już chyba wszystkie mozliwe problemy(sic!).A winda dalej działa.Juz nawet mam upatrzone 2 zasiłki Delta 350W i fortrona 350W.

Peace

:x

Do tego prock i grafy taka słaba zasiłka? Kup sobie taką zasiłkę: http://www.neo24.pl/index.php?target=pr … d=-4906088 - markowa i dość tania. Ja też co prawda mam 300W ale ja mam słabszą grafe bo Radka 9200 :wink: no i Athlona 2000+ T-Bred :smiley:

GPS-y nie są najlepsze, ale do tej konfiguracji wystarczy, aż nadto (dużo nadto). Delty nie bierz, Fortrona możesz brać spokojnie (będzie idealny).

Z PEWNOŚCIĄ zasilacz.

Dodam jeszcze że w trybie awaryjnym działa bezproblemowo.Czyli inne uszkodzenia niz zasilacz raczej odpadają.A co do Fortrona to juz smiga do mnie kurierem :slight_smile:

No bo w trybie awaryjnym, tak jak to mówi MS, nie wszystkie urządzenia są aktywne. Być może u ciebie został wyłączony np. napęd. Spróbuj,co będzie ze starym prockiem, bo jesli dobrze, to zasilacz nie wytrzymuje.

FeRu , to raczej zasilacz, ale możesz przy okazji sprawdzić co w bluescreenach piszczy: Klik

Już praktycznie jestem pewien na 100% że to zasilacz.Bo jak się pojawiają bluescreeny to za kazdym razem jest inna treść polecenia stop.Casem się powtarzają a ja już chyba przerobiłem wszytkie przypadki.Tak myśle ze takie cuda powodują gwałtowne spadki napięć,spowodowane zdychaniem zasilacza.

Nie włączaj już tego komputera do czasu otrzymania tego fortrona, bo jeszcze sobie komputer uszkodzisz.

Dzięki wszystkim za pomoc

Pozdrowionka