Restarty komputera z Windows 8.1


(Kazek76) #1

Witam,

po wielu próbach w kopńcu się poddaję i muszę poprosić szerszą społeczność w zdiagnozowaniu przycznyny samoczynnych restartów komputera od mojego syna, które ujawniają się pod systemem Windows 8.1 64b

Poprzednio pracował na Win7 64b i nie było takich problemów. Niestety system nie zostawia żadnych wskazówek (zrzutu minidump) w narzędziach administratorskich także zero zdarzeń (tylko błąd krytyczny że system wyłaczył się nagle, np. po odpięciu zasilania)

Co zrobiłem:

  • wgrane najnowsze sterowniki

  • update biosu

  • użycie karty graficznej zintegrowanej, jak i na PCI-E

  • wymiana zasilacza na markowy 550W

  • test pamięci

  • skan dysku

 

Nic nie pomaga, żadnych wskazówek. Sprawdzałem go w stresie na GPU i CPU, nie wyłącza się w 90%, ale niekiedy tak. Włączę jakiś long film na youtube i godzinę leci - nic się nie dzieje. Jednak niekiedy syn włączy jakieś filmiki z gier i bam, zawieszka. Włączy minecrafta może grać godzinę i nic, a niekiedy od razu zwiecha. (Wszystko oryginalne, nie jakieś zyczu itp)

Nie ma na to systemu i to jest najgorsze - bo sprawdzenie reszty wiąże się z zakupami w ciemno.

 

Komputer:

Gigabyte GA-F2A88XM-DS2

Proc AMD A8 6600K

4GB RAM (jakieś zwykłe)

1,5TB Samsung

Zasilacz ZXF 550W TS Core 80+

 

 


(mrFreeze) #2

Samo się nasuwa przeinstaluj system na W7 jak na nim nie było problemów.


(Kazek76) #3

Nie na miejscu takie porady… chyba lepiej nic nie pisać, licencje na win mikołaj mi nie przynosi.

 

Dzisiaj wymontowałem ostatnią rzecz o której zapomniałem - kartę wifi na PCI. Komp już z 2 godziny działa i nic się nie zawiesza (net podłączyłem kartą wifi na USB). Mam nadzieję, że to był ten problem - potem powalczę z innymi sterownikami z karty, to może i z windows 8 zadziała.