Restarty komputera z Windows 8.1

Witam,

po wielu próbach w kopńcu się poddaję i muszę poprosić szerszą społeczność w zdiagnozowaniu przycznyny samoczynnych restartów komputera od mojego syna, które ujawniają się pod systemem Windows 8.1 64b

Poprzednio pracował na Win7 64b i nie było takich problemów. Niestety system nie zostawia żadnych wskazówek (zrzutu minidump) w narzędziach administratorskich także zero zdarzeń (tylko błąd krytyczny że system wyłaczył się nagle, np. po odpięciu zasilania)

Co zrobiłem:

  • wgrane najnowsze sterowniki

  • update biosu

  • użycie karty graficznej zintegrowanej, jak i na PCI-E

  • wymiana zasilacza na markowy 550W

  • test pamięci

  • skan dysku

 

Nic nie pomaga, żadnych wskazówek. Sprawdzałem go w stresie na GPU i CPU, nie wyłącza się w 90%, ale niekiedy tak. Włączę jakiś long film na youtube i godzinę leci - nic się nie dzieje. Jednak niekiedy syn włączy jakieś filmiki z gier i bam, zawieszka. Włączy minecrafta może grać godzinę i nic, a niekiedy od razu zwiecha. (Wszystko oryginalne, nie jakieś zyczu itp)

Nie ma na to systemu i to jest najgorsze - bo sprawdzenie reszty wiąże się z zakupami w ciemno.

 

Komputer:

Gigabyte GA-F2A88XM-DS2

Proc AMD A8 6600K

4GB RAM (jakieś zwykłe)

1,5TB Samsung

Zasilacz ZXF 550W TS Core 80+

 

 

Samo się nasuwa przeinstaluj system na W7 jak na nim nie było problemów.

Nie na miejscu takie porady… chyba lepiej nic nie pisać, licencje na win mikołaj mi nie przynosi.

 

Dzisiaj wymontowałem ostatnią rzecz o której zapomniałem - kartę wifi na PCI. Komp już z 2 godziny działa i nic się nie zawiesza (net podłączyłem kartą wifi na USB). Mam nadzieję, że to był ten problem - potem powalczę z innymi sterownikami z karty, to może i z windows 8 zadziała.