Restarty komputera

Dzień dobry!

Mam spory problem z restartowaniem się komputera. Dzieje się to przy włączaniu systemu operacyjnego. W sumie problemy z restartami pojawiły się koło 2 miesięcy temu, ale wyglądało to tak, że restartował się na początku parę razy, a potem działał normalnie(wtedy miałem Gentoo). Teraz nie da się w ogóle włączyć OS - zarówno Linuksa(i wielu LiveCD), jak i Windowsa. W chwili gdy zaczęły się te poważniejsze restarty, miałem Windowsa, więc spróbowałem go przeinstalować; teraz zatrzymuje się na drugim etapie instalacji - przez restarty nie można kontynować instalacji. LiveCD też się ciągle restartują, ale koło dwóch minut da się ich poużywać. Jedyne co chodzi stabilnie, to płyta instalacyjna Windowsa i memtest na płycie Mandrake.

Testowałem pamięć(najpierw ponad 5 godzin na zwykłych ustawieniach, potem ponad 50 przy większej ilości testów;wszystko było ok), wyczyściłem komputer w środku(jest tylko trochę kurzu pod wentylatorem, ale nie chcę go zdejmować, żeby nie uszkodzić procesora), podociskałem wszystko, walnąłem parę razy w niego pięścią, ale nic to nie dało.

Co może być nie tak?

Temperatury wszystkiego.

Zasilacz.

Dysk - narzędzia producenta test.

Główny problem - pomieszanie na dysku Linuksa z XP.

Na XP zrób to i podaj cały błąd.

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?t=29728#faq1

Dysku koło 40°C, procesor koło 45°C - reszty nie znam.

Jak go sprawdzić?

Teraz mam same partycje Windowsa.

I tak restartuje się bez błędu.

Podmień na inny sprawny i mocniejszy i zobacz.

Zdejmij wszystkie partycje,załóż,sformatuj.

Warto potraktować go komendą Fixmbr - linuksa ciężko wykurzyć z dysku.

Oczywiście diagnostyka dysku.

Warto też przyjrzeć się karcie grafiki - podmień na inną i zobacz(sprawdź temperaturę GPU).

Pamięć sprawdzona - czasem nie dokładałeś jakiś moduł.

Reset biosu baterią - wszystko ustaw na standard.

Procesor - podmień.

Płyta główna - sprawdź kondensatory elektrolityczne czy nie wypukłe i wylane.

O to właśnie chodziło.