Restarty

Od jakiegoś czasu komp często restartuje w różnych momentach,teraz jest świeżo po formacie i sytuacja się powtarza…widocznym objawem nadchodzącego restartu jest migotanie ekranu,czasem zanim system się załaduje,czasem po kilku godzinach pracy.

Sprawdzałem MemTestem,PCMarkiem i wszystko niby jest w porządku.Nawet złożyłem go na nowo i dalej jest to samo…Podejrzewam zasilacz albo płytę, co radzicie?

mialem podobny problem jakis rok temu -wszyscy na forum ze zasilacz padl -> kupilem 450 W .

w serwisie mowia ze o nie wina zasilacza i nie wiadomo czego

czas mijal i mijal a mi sie zaczely restaryty robic znowu ,raz po 15 minutach a raz po calym dniu chodzenia -> kompa dalem do serwisu myslalem ze pamiec akurat :mrgreen: .przetestowali i wszystko oki -> okazalo sie ze mialem programy ktore mialem zainstalowane na kompie w jakis mroczny sposob same siebie wykluczaly (czy cos podobnego) odinstalowalem wszystko co moglo byc tego przyczyna (jakies 4 programy) -> zyje bez nich mam nowy zasilacz a restarta nie mialem juz od kilku miechow :smiley:

:arrow: sprawdz temp. Hardware programem EVEREST kótry jest na Vortalu

:arrow: Debugger Windows

:arrow: włącz BSOD’a

:arrow: podgląd zdarzeń start-> uruchom-> eventvwr.msc

:arrow: start-> uruchom-> chkdsk /f /r

  1. Temperatura ok

  2. Debugger nie znajduje plików *.dmp

  3. BSOD od początku włączony,co dziwne nie pokazuje się…

  4. dysk ok

  5. w podglądzie zdarzeń nic konkretnego

czeski film…

Coś mi się karta graficzna nie podoba

To teraz poodpinaj wentylatory i odkurz radiatory pod nimi .

Poprzepinaj wszystkie kable . to samo zrób ze wszystkimi płytkami na płycie głónej . Na razie tyle .

Już to zrobiłem wcześniej i nic,chyba po kolei sprawdzę wszystkie podzespoły na innym kompie…

Zachciało mi się naprawiać komputer…

Mam podobnie tylko mi najczęsciej sie restartuje przy uruchamianiu (zaraz po ekranie ładowania się windows) Dzisiaj to dopiero za 3 razem się uruchomił :cry: Mem test ni cie wykrył tak samo jak Debugger :?