Resteat przy starcie systemu


(Cornix6) #1

Witam

Mam problem od jakiegoś czasu mój komuter sie resetuje sam przy uruchamianiu go. Problem nie jest taki łatwy bo mój komputer ma takie odchyłki co jakiś czas raz,dwa razy na miesiac. Uruchamiam go, pokazuje sie okno logowania systemu i trach reset. Czasmi pokazuje sie mozliwość uruchomienia go w systemie awaryjnym lub innym ale żaden nie działa, w żadnym nie chce sie kompuer uruchomić. Moja metoda to format ale mamy połowe czerwca a już musiałem go 2 razy formatować. CO TO MOŻE BYĆ, CZY JAKIS WIRUS??? KTO WIE NIECH SIE PODZIELI MĄDROŚCIĄ.


(Danielson) #2

tak na marginesie…bo to może być ważne ale jak powiesz prawdę licz się że temat pewnie zniknie…System oryginalny ? I jaki SP ?


(MarS) #3

Dwa pomysły:

  1. Coś Ci przestawia literkę partycji systemowej lub zeruje podpis dysku i dlatego zalogowanie nie jest możliwe. Możesz spróbować ratować się darmowym TestDiskiem http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk

  2. Uszkodzenie profilu a wtedy http://support.microsoft.com/kb/326688/pl

W tym pierwszym przypadku często sprawcą jest oprogramowanie zarządzające np. wirtualnymi dyskami lub oprogramowanie do obróbki video instalujące własne napędy


(Marus005) #4

To może być też problem ze sprzętem… ja kiedyś miałem identyczne objawy gdy padł wiatrak w środku ewentualnie zasilacz może padać? Różnie… się przegrzewa i wyłącza automatycznie.


(Lukojek) #5

Mam ten sam problem i nie mogę tego rozgryźć. Zamieniałem kości RAM i co pomogło ale na okres miesiąca i znów są restarty. Być może masz mocno uszkodzoną pamięć RAM.