Rewelacyjny komputer (sama skrzynka) za 1600zł?

Wiem, wiem… Jest mnóstwo tematów… Czytałem je…

Chciałbym podać przykład komputera za 1600zł: http://allegro.pl/item388189622_king_e8 … dvdrw.html

I teraz tak. Ta kwota to jest maximum jaką mogę wydać. Kiedyś wiele czytałem na ten temat, ale miałem przerwe (2 lata) no i szczerze mówiąc nie łapie tych nowości… :smiley:

Do czego ma być komputer? Ano taki sprzęt mi wystarczy do wszystkiego :wink: Wielki nacisk kładę na gry. A więc karta grafiki najwydajniejsza jaka jest teraz na rynku (dobra moze przesadzilem xD).

Na szybko oblukalem test z egieldy: http://egielda.com.pl/?str=art&id=3785

Zatrzymalem pisanie na chwile tego tematu i zaczalem sie zastanawiac nad 8800 (ale to juz Wy mi doradzicie… :P).

Co do tej aukcji co podalem to tak:

  • twardziel mi odpowiada

  • plyta glowna chyba jest ok, nie?

  • nagrywarka to tam spox

  • zasilacz (PFC to jest model cheeftec’a?, jak to nie jest jakies ruskie dziadostwo to mi odpowiada :wink:

  • pamieć no to chyba lajt bo konkret firmy do wyboru (2GB w jednej kosci 800Mhz wiec raczej wystarczajaco do gier, no bo 4gb na teraz mi nie potrzebne a 1 slot zostaje wolny).

No i pozostal procesor… Tez tak czytam na szybko i… Niektórzy go wychwalają pod niebiosa a niektórzy krytykują i wyzywają od bubli (że niby nie współpracuje z płytami głównymi).

Np. tutaj: http://www.ceneo.pl/;009r69951-v1;01512 … ctOpinions

Podobno świetnie sie kręci (a to dla mnie też ważne bo pewno się zacznę tym bawić tak jak kiedyś z moim sempkiem 2800+ xD). A wiec pytanie brzmi: Czy to naprawdę jest taki dobry procek? Czy będzie współpracował z moją płytą główną (tą z aukcji) bez problemu?

No i to by było na tyle. Każda Wasza opinia będzie dla mnie na wagę złota (tylko proszę o konkrety). Gdy coś zmienić lub (może da się za tą cenę wydajniejszy i bardziej opłacalny zestaw) to prosze pisać śmiało. Sam już takiego komputerka nie będę składał bo robiłem to kiedyś już i choć sie udało to nie były to aż takie bajery :wink: A że kolo mi nie poprzylepia blomb to mogę sobie robić z kompem co chce bez utraty gwarancji!

Nie chce mi sie tego czytac ale jak podajesz zestaw z allegro to … :?

około 1500,-

Zamiast E2180 można by wsadzić E7200

i zamiast GigaByte GA-P31-DS3L można by wsadzić Foxconn’a P35A-S :wink:

A karta grafiki?

HD4850

ksg666 ,

za 1600zł bierz ten zestaw:

płyta główna: Foxconn P35A-S 270zł

ramy: OCZ Platinum rev.2 CL4 2x1GB 130zł

proc: Intel Pentium Dual Core 2180 2,0 BOX 170zł (jeśli ci starczy kasy to kup E7200 za 330zł)

dysk: Samsung SpinPoint F1 320 GB 150zł

napęd: Pioneer 215D 80zł

grafa: Radeon HD4850 GigaByte 512MB GV-R485-512H-B 500zł

Zasilacz: OCZ StealthXStream 500W rev.2 160zł

obudowa: CoolerMaster Elite 331/332/333 130zł

RAZEM: 1590zł

ceny z apollo.pl

chyba optymalny zestaw w tej cenie, nie obejdzie się bez OC procka :wink:

Wow! Dzieki :smiley: Nawet nie wiedzialem ze ATI sie podnioslo i jeszcze zrobilo dobra karte grafiki… ^^

W zasadzie to ATi nigdy nie upadło, to wszystko przez lepsze dostosowanie Nvidii do gier (np. poprzez program “The way is meant to be played”).

Mam jeszcze jedno pytanie :wink: Gadalem z kolesiem z allegro, ze sam mu podam bebechy z ktorych ma zlozyc kompa i potem mi to wysle ja zaplace. A on mi powiedzial “czy to wystarczy?” i dowalil tym linkiem: http://allegro.pl/item394232116_quad_q6 … t_1gb.html

Co sadzicie o tym 4rdzeniowym procku? Mozna by go zostawic, zmniejszyc ram do 2gb, dysk 320gb i wlozyc tam radka HD4850? Cenowo powinno wyjsc chyba to samo :wink:

:lol!:

Weź takiej padaczki nie pokazuj tutaj !

Patrze co tam jest dobre iii … nie znalazłem nic… no chyba że gwarancja :stuck_out_tongue:

NIE KUPUJEMY GOTOWCÓW Z ALLEGRO! !!

Ten komp to dziadostwo. A jakiej FIRMY to RAM? Jakiej jest prędkości? Jaki dysk ci włoży? ten Quad to szit. Jaki zasilacz tu siedzi? W ogóle daliśmy ci spox zestaw, a ty go zamienisz na szrota, nawet pomimo tych usprawnień, które proponujesz.

Wiem juz sie skaplem… Na szybko to napisalem :wink: Oblukalem testy tego procka. A kolesiowi wyslalem ten Wasz zestawik i zobacze co odpisze. Wyslalem go z E7200. Oby sie zgodzil. Jeszcze sie go spytalem czy plombuje te swoje komputery bo jesli tak to troche fatalnie… Jest inny spoko facet na allegro co nie plombuje tylko ze warszawa troche daleko (jesli by cos padlo… :/)

a nie możesz sobie samemu złożyć ten zestaw, ja bym temu typowi z allegro nie zaufał…

Ja bym tam sam go złożył. Składanie kompa wcale nie jest trudne.

właśnie, gość który Ci proponuje ten zestaw z quadem zamiast zestawu gruchacz’a, nie zdobyłby mojego zaufania

nawet jeśli zamówisz ten zestaw to nie wiadomo co wsadzi do środka…

lepiej idź do sklepu komp. w swoim mieście i zorientuj się co/gdzie/ile

dokładnie. Skąd masz pewność, że będzie uczciwy??