Rezygnacja z konta w banku (WBK konto <30)

Witam!

Jakiś czas temu założyłem sobie konto w WBK konto <30 jednak chciałbym z niego zrezygnować.

Co trzeba zrobić aby zrezygnować z rachunku i czy są jakieś koszty takiej operacji?

idź do oddziału banku, ureguluj ew zaległe opłaty (o ile występują) i w zasadzie tyle. Wydaje mi się, że opłat za zamkniecie nie ma

Zapewne trzeba zadzwonić i powiadomić o chęci rezygnacji

Konto WBK <30 jest bezpłatne, staje się płatne dopiero gdy jego posiadacz przekroczy 30 rok życia, co w Twojej sytuacji nie ma miejsca. Wiem, że od złożenia pisemnej dyspozycji o likwidacji konta w oddziale banku do jego faktycznego zlikwidowania upływa miesiąc czasu. Jednak już w tym samym dniu, w którym składa się taką dyspozycję zostają zablokowane wszystkie (www, tel, itp) kanały dostępu do konta. Dlatego idąc do banku w celu złożenia takiej dyspozycji trzeba “wyczyścić” konto. Oczywiście później też jest taka możliwość, jednak jest to trudniejsze.

p.s.

Jeśli chodzi o “pisemną dyspozycję likwidacji konta”, to nie musisz niczego w domu pisać, wszystko zostanie przygotowane i wydrukowane w oddziale banku. Ty musisz tylko wziąć ze sobą dowód osobisty i ew. umowę utworzenia tego konta (choć chyba nie jest ona wymagana) albo przynajmniej numer konta zapisany na kartce.

Jeśli nie ma oddziału, to proponuje wejść na stronę:

http://indywidualni.bzwbk.pl/kontakt/kontakt.html

wybrać odpowiedni dla siebie numer telefonu i zapytać, pod jaki adres i jakie dokumenty należy wysłać, żeby zlikwidować konto wbk <30.

Ciężko powiedzieć, czy całą procedurę można załatwić telefonicznie, czy jednak będzie wymagane wysłanie jakiegoś dokumentu.

Jeśli chodzi o kartę, to w moim przypadku została ona zniszczona (przecięta nożyczkami) przez pracownika banku podczas likwidowania konta. Sądzę, że tutaj będzie tylko prośba o to byś sam dokonał zniszczenia karty.