RivaTuner - zakres pracy wiatraka, temp. procesora itd

Witam. Mam program RivaTuner, a z nim małe problemy. Po 1. Moja karta graficzna jest ustawiona (zauważyłem) tak, że cały czas leci na 40% wiatraka, a gdy przekroczy 70C to wtedy przyspiesza. Zakres pracy to 40%-100%. Chciałbym to zmienić, tak aby zakres był 25%-100%. Tak jak na screenie, ustawiam min. 25 i max. 100.

h59ncj4ihc6c8l514y5j.jpg

Jednak teraz tworzy się problem, co wstawić w: T min, T range, T operating, T low limit, T high limit?

W tej chwili wygląda to tak:

53h9cwvlwybi6gl2daz.jpg

Ściągłem sobie TO, jednak szczerze mówiąc już sie pogubiłem. W tym arkuszu do obliczeń wpisałem:

Duty cycle min: 25

Duty cycle max: 100

T min: 50

T max: 85

Jednak tam niżej już te limitsy itd… niech mi ktoś powie jak to ma być bo już nie łapie :smiley: No i jak sprawić by załączało się to przy starcie systemu.

Druga sprawa to temperatura procesora. Mam takie cudeńko:

dc7m47p8mq74fupjs5fb.jpg

Niestety jak widać rubryki:

System temp

CPU temp

CPU0/CPU

CPU1/CPU

CPU fan speed

Świecą pustką. Mam procesor AMD Phenom II X4 995 BE, jak sprawić by wyświetlała się jego temperatura na tym panelu? I prędkość wiatraka (mam Pentagram Karakorum) ?

Sprawa trzecia. Chciałem wyciszyć komputer jak korzystam np. tylko z gg, albo internetu, albo oglądam film. Ustawiłem wiatrak karty graficznej na 25%, Karakorum też na najmniej, jednak zostały 2 problemy. Mianowicie wiatrak z tyłu obudowy, który wydaje… dziwny dzwięk. Wydaje ten dzwięk gdy jest podlączony do kabla idącego z obudowy (mam panel w obudowie, z temp., prędkością tego wiatraczka itp.) I gdy podłączony jest wiatraczek to tego kabla ‘obudowowego’ to wydaje takie charczenie jakby, a gdy podłącze go przez przejściówke prosto do zasilacza to problem znika. No i jest jeszcze dysk, który także wydaje dziwne odgłosy. Nie wiem jak to nazwać, chyba wszyscy wiedzą o co chodzi.

A i sprawa czwarta. Już drugi raz mi się tak dzieje. Zostawiam na noc komputer, z włączonym jDownloaderem. Rano siadam do komputera, a na tym panelu z RivaTuner wyświetla się że komputer zużywa całą pamięć. Włączam Opere i… bluescreen. Z napisem BAD_POOL_HEADER. Czym to jest spowodowane?

Czekam na odpowiedź :wink: Dzięki.

Co do czwartego to moze to Ci pomoze http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=7892

Pozdrawiam ShK.

temperatury: minimalna, docelowa, pracy, nizsza graniczna i wyzsza 8) - troche to pomieszane fakt, ale po polsku - wstawiasz temperature minimalna przy ktorej wentylator bedzie sie krecil z minimalna predkoscia (w sumie to zakres 61-74C w przykladzie), przy temperaturze operacyjnej/pracy (84C) powinien lekko przyspieszyc, by przy Thigh limit ruszyc na 100% i zbic temperature do Trange

jedna uwaga - wentylatory maja tzw. napiecie startowe rozne i jeden ruszy juz przy 3v podczas gdy drugi bedzie terkotal lub nie obroci sie wcale…

doinstaluj plugin - klikasz na przycisk na dole i zaznaczasz odpowiednie (cpu itp.) lub mozesz sciagnac ten -> http://downloads.guru3d.com/RealTemp-pl … d2169.html

trzecia sprawa laczy sie zapewne z uwaga wyzej… 8)

Plugin który podałeś jest tylko pod Intele. Nie ma czegoś takiego pod AMD?

sprobuj speedfan’a - nie wiem czy sa pod amd - szukaj 8)

Pościągałem już ze 3… i żaden nie działa.

Dodane 27.01.2010 (Śr) 19:08

Teraz mam kolejny problem… T min automatycznie się ciągle powiększa. jest na 50 a jak temp. sięga 70C, wiatraczek jest na 25%, ja wchodze w Riva Tuner a tam T min na 70. Dlaczego tak sie dzieje?