Rmvb->Avi duży rozmiar

Witam!

Po konwersj RMVB->AVI programem RM Converter pliki zajmują ponad 2,5gb gdzie zawsze zajmowały 900mb, dlaczego się tak dzieje? kodek to intel video 1, tak chyba zawsze było, czy mam zainstalować jakiś inny kodek?

Znaczy się RMVB miało 900MB a po konwersji na AVI ma 2 500 MB?

Jeśli tak to taki wzrost objętości filmu jest w miarę normalny

Sprawdz tym :

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1707&t=113

Na zakładce Video ustaw Two - Pass i bitrate powiedzmy 900. Jak plik będzie za duży to zmniejsz to.

Z plikami video jest tak jak i z plikami muzycznymi czy graficznymi to znaczy mogą być kodowane w różnych standardach.

pliki graficzne: .bmp, .jpg, .gif itd itd.

Pliki muzyczne: .wav, .mp3, .wma, .ogg itd itd.

Pliki video: .avi, .wmp, .rmvb itd itd.

Pliki utworzone w różnych standardach różnią się między innymi stopniem kompresji czyli wielkością pliku(przy dużej kompresji pogarsza się jednak jakość obrazu czy dźwieku).

Różne firmy tworzą różne standardy to chyba oczywiste.

Na ten temat można by napisać książkę.

Podstawowy standard(najmniejsza kompresja) to dla plików:

muzycznych- .wav

graficznych- .bmp

video- .avi

( Dla każdego standardu można jeszcze ustawiać stopień kompresji kosztem jakości)

Uwaga: Na ogół nie każdy odtwarzacz odtwarza wszytkie standardy.

  1. Znaczy się rmvb miało 350mb a po kompresji 2,5GB

  2. Dzięki sprawdzę

  3. floyd wiem że tak jest ale nie zawsze przy kompresju dużo tracą, a jeżeli kiedyś z plików rmvb otrzymywałem avi do 1gb a teraz powyżej 2gb to chyba coś jednak jest nie tak.

Jeżeli mamy dwa skompresowane plik o wielkości 1 mb ale jeden z nich był skompresowany trzykrotnie, a drugi dwukrotnie to po dekompresji pierwszy z nich będzie miał wielkość 3mb, a drugi 2mb.

Zarzyło mi się już widzieć pliki .wav który po skompresowaniu do .mp3 miały taką samą wielkość i wcale nie jest to takie nienormalne.

Spróbuj ten plik skompresować np. rarem lub innym choć o 1 bajt, jeśli ci się to uda to złożę ci gratulacje i wyrazy uznania.

pliczek(64kb)

A może poprostu sam film konwertowałeś a zapomniałeś ustawić parametry konwersji audio?? ( Bez konwersji)

Audio w takim wypadku będzie znacznie większe od samego filmu.

Programy do sprawdzania filmów:

:arrow: GSpot 2.60

:arrow:AVIcodec 1.2.110

:arrow:VideoInspector 1.10.0.106