Robak .exe lub .exe.exe odmiana Win32 allaple.b jak usunac?

3 podejscie pewnikiem jutro odpowiem na ewentualne uwagi, gdyz dzis caly moj czas i energie poswiecilem na studiowanie regulaminu. Moze troche wiecej dobrej woli a byloby juz po sprawie.

Ale ok jak pisalem po raz 3 podchodze do problemu jakim jest robal ktory zadomowil sie w serwerze.

System antywirusowy NOD32

informuje

zbior c:\winnt.sbs\system32.exe

wirus odmiana win32/spy/agent.py trojan

czasami Win32 allaple.b

powoduje ze nieprawidlowo dziala siec itp

zrobilem loga prosze o sprawdzenie i pomoc

Wrzuć log z Silent Runners

Witam

Na poczatek sorki. Wczoraj mialem zly dzien a na dodatek malo czasu i wiele pracy, ktorej nie moglem zrobic, gdyz zajmowalem sie walka z wirusem a wlasciwie czesciowo studiowalem regulamin by moc wogole tu zaistniec. Dzis sie juz wyspalem. Ale jak widze rozwiazania problemu brak. Moze rzeczywiscie za malo infiormacji. Widze ze w logu nie ma listy uruchamianych programow

(Unable to list running processes (error#53))

niestety nie wiem dlaczego. Nie zanm sie tak bardzo na tym dlatego prosze potraktowac mnie jak laika. Do tej pory jakos sobie z wirusami radzilem teraz mam problem. Przeinstalowanie systemu niewiele daje to dranstwo gdzies siedzi.

NIe wiem o jakiego inne go loga chodzi ktorego mialbym wkleic. Wszystkie ktore robie sa identyczne z niedostepna lista uruchamianych procesow. Wiec jesli moglbym zrobic cos innego to prosze o podpowiedz. Pozdrawiam

Zafixuj. Bieniol prosił o loga z innego programu > SilentRunners, wklej go oraz zrób skan AVG AntySpyware 7.5 po update, wklej raport. :slight_smile:

Przepraszam ze nie moge odpowiadac na biezaco. Niestety praca nie pozwala. Mam problem co do tego Sillent Runners. Niestety nie chce dzialac. Pisze cos o braku bibliotek i odnosi sie do strony windows potem kaze cos sciagnac i zainstalowac ale po instalacji nadal nie dziala. Wiem ze zamieszalem. Ale jestem sam zakrecony jak zawsze pod koniec pracy.

Niestety nie wiem jak tu wkleic zrzut ekramu bo wszystkie komunikaty mam zapisane. Nie wiem czy moge uzyc tych programow ktore sa opisane do wywalania smieci. Moze to cos pomoze???

jar1612 proszę poprawić błędy. Na forum używamy polskiej pisowni.

O problemach z silentem poczytaj TUTAJ. A jeśli jednak mimo porad tam zawartych nadal będą problemy z uruchomieniem Silenta to wykonaj screena i pokaż go na forum:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=46412

AVG może nie działać pod Twoim systemem dlatego proponuję przeskanować skanerem on-line dostępnym na stronie http://www.ewido.net/en/

Ok dziękuje za pomoc. Poszło w miarę szybko mimo iż zaczyna mi się ciąć net. Zainstalowałem, sprawdziłem i oto efekt

Złączono Posty : 17.01.2007 (Sro) 15:52

Ok dziękuje za pomoc. Poszło w miarę szybko mimo iż zaczyna mi się ciąć net. Zainstalowałem, sprawdziłem i oto efekt

Ja tu żadnych szkodników nie widzę.

Spyware Doctor jest programem wątpliwej reputacji dlatego proponuję go usunąć.

Możesz użyć programu Odkurzacz i usunąć to, co znajdzie.

Potem przeskanuj ponownie NOD’em i jeśli zostaną wykryte śmieci, to zrób screena albo wklej raport.

Dziękuję za dotychczasową pomoc. :slight_smile: Oczywiscie zrobie tak jak radziłeś ale dopiero w piątek. Jutro niestety pracuje gdzie indziej. Mam nadzieję że w końcu uda nam się to wywalić. Właściwie nie wiem dlaczego NOD wykrywa to a jednoczesnie nie pozwala na podjecie zadnych krokow (opcje usuwania, leczenia nie są aktywne) tylko jakis komunikat, że zdarzenie miało miejsc w momencie tworzenia nowego zbioru lub cos podobnego. Nie pamietam dokładnie, gdyż mam screeny na kompie w pracy. Niemniej jednak serdeczne dzięki za dotychczasową pomoc. Znowu się czegoś nauczylem. Gdybym tylko jeszcze miał wiecej czasu…

Pozdrawiam

Złączono Posty : 19.01.2007 (Pią) 10:28

Witam :smiley: Kolejny ładny dzień po witrznej nocy :slight_smile:

Przystępuję od razu do działania bo czas jak zwykle nagli.

Usunąłem spyware jak pisaleś lecz niestety ten drugi również nie jest na NT wiec zainstalować sie nie udało. Ale na początek screen tego co się pokazuje pod NODem

fot11xa6.jpg

Proszę o dalsze instrukcje

Złączono Posty : 19.01.2007 (Pią) 10:32

Sory nie wiem dlaczego odpowiedź pojawia się przy ostatnim poście.