Robak w dokument tempomary files

Niedawno nie wiem skąd mi sie w tym folderze ściągnął nie wchodziłem na niepotrzebne stronki a objawia sie w gg przy uruchamianiu i zamykaniu podałem wcześniej logi z hijakthis , combofix zostały sprawdzone i nic nie wykazało ze są zarażone i nie wiem jak to naprawić. A ze jestem początkujący to i są błędy wiec z góry przepraszam moderatorów.A dokładniej jest C:\Documents and Settings\Andrzej\Ustawienia lokalne\Temporary Internet Files i sie odnawia wiec proszę o pomoc

zrozumiałem, że masz jakiegoś szkodnika w folderze tymczasowych plików IE. i pewnie jeszcze gdzieś indziej. żeby poradzić sobie z czymś takim musisz zainstalować program antywirusowy/zeskanować skanerem online komputer + jeszcze raz cierpliwie przeczytać to i zamieścić logi w odpowiednim dziale.

mógłbyś też bardziej postarać się opisać swoje problemy z komputerem ( np. gg ), abyśmy mogli zrozumieć co się z Twoim tajemniczym sprzętem i systemem dzieje

Tylko na gg tak się dzieje a ten plik ma nazwę swflash.cab i to tylko przy otwieraniu gg i zamykaniu okna rozmowy. Skanowałem kompa Kasperska online,avastem ,i nic nie wykazało, nie wiem skąd to sie wzięło, i jakim sposobem .

W dniu 17.06.2008 , o godzinie 0:29 został dopisany post przez endriu73

Czy może być tak ze dostałem od kogoś link otworzyłem i teraz jest problem z tym robakiem .

  1. nie wiem po co tworzysz mnóstwo tematów o jednym problemie

  2. z tego co widziałem tam zaczęli Ci już pomagać

tak zaczęli pomagać tylko nic nie wyszło z tego nie został osunięty.

O ile się nie mylę, to gg w swoim oknie wyświetla reklamy.

Sądzisz, że one biorą się z powietrza, program pobiera je z internetu, a plik pojawia się w standardowej lokalizacji C:\Documents and Settings\Andrzej\Ustawienia lokalne\Temporary Internet Files.

Odwiedź parę stron korzystając z IE, a potem przejdź do tego folderu, to zobaczysz ile tam jest plików.

Rada: Nie wpadaj w paranoję.

a ja nie mam reklam w gg

zainstalowałem kiedyś program ze skórkami do gg i w ogóle powiększający funkcjonalność, a podczas jego deinstalacji zniknęły też reklamy.

ale reklamy w gg to na pewno nie powód do wpadania w panikę, ani wielkiej improwizacji

nie chodzi mi o reklamy

@endriu73 jeśli nie chcesz, żeby w Twoim folderze C:\Documents and Settings\Andrzej\Ustawienia lokalne\Temporary Internet Files tworzyły się pliki, to widzę następujące rozwiązania:

  1. Przestań korzystać z gg i IE (może wtedy nie wytropisz, gdzie tworzą się tymczasowe pliki internetowe)

  2. Odetnij dostęp do internetu

  1. i najlepiej wyrzuć komputer przez okno :smiley:

używaj komputera rozdądnie to nic się nie stanie

jeżeli masz w nim ważne dane, to je w jakiś sposób zabezpiecz

jeżeli chcesz, aby komputer “chodził” w miarę bezproblemowo, dbaj o to, aby nie dostawały się do niego żadne ustrojstwa

ale rozróżniaj szkodniki od pożytecznych rzeczy

jeżeli chcesz żyć swobodnie i nie jest do tego potrzebny Ci komputer - przestań się martwić, podaruj teściowej

nie używaj komputera aby żyć, ale żyj, i przy okazji używaj komputera

widać skoro pyta sie ludzi którzy sie znają na kompach nie umieją podać odpowiednich odpowiedzi a piszą ogólnikowo no to lipa

widać jak nie umie się przedstawić swojego problemu dokładnie, to się otrzymuje (chociaż i tak najdokladniejsze i najwyrozumialsze jakie mogą być) jednak ogólnikowe odpowiedzi

jeżeli przedstawisz dokładnie swój problem, ludzie nie będą mieli problemów, aby na niego odpowiedzieć

w

C:\Documents and Settings\Andrzej\Ustawienia lokalne\Temporary Internet Files

będą się tworzyć pliki, jeżeli używasz programów korzystających z dostępu do sieci

tego nie zmienisz

natomiast może Ci się tam samowolnie pojawiać syf, i z nim należy walczyć

tak to jak znalazł sie tam plik archiwum winRar swflash.cab i cały czas sie uaktywnia . Moze mi powiesz jak zrobić by sie nie uaktwynial .

A ja proponuję ci opróżnić folder Temporary Internet Files… czyli opcje internetowe :arrow: General :arrow: delete :arrow: delete all…

Opróżniam cały czas na nowo zainstalowałem gg i jak narazie nie pojawia sie plik swflash.cab w Temporary Internet Files