Robienie instalatora na 10GB

Mam program który w nieskompresowanej formie ma 10GB i chciałbym zrobić do niego instalator. Programy robiące instalatory kompresują dane i wiem że waga tych wszystkich plików spadnie mniej więcej o połowę. Do tego celu korzystałem z kilku prostych i miłych w obsłudze programów: Install Creator 2.0 build 43 - który podczas tworzenia pliku exe nagle wywala komunikat "Nie znaleziono pliku ‘Nieznany’ ", cokolwiek to znaczy… program nie działa; Bytessence InstallMaker 5.31 - program który dobrze sobie radził w dawnych latach, w wersjach 4.XX. Postanowiłem do niego wrócić, a dokładnie wersji najnowszej i… bardzo się zdziwiłem. Wcześniej pliki zawarte i instalatorze określało się jednym prostym wyborem, teraz mamy okno z nie wiadomo do czego służącymi “kategoriami wewnętrznymi” w nich zawierają się “komponenty zewnętrzne” a dopiero do nich jakoś można przypisać pliki i foldery. Wszystko to jest tak zawiłe, tak nieczytelne aż wręcz nielogiczne.

Próbowałem programów: NSIS 2.46 i InstallShield 2010 - szkoda że są tak mało intuicyjne, wypasione w opcje dla mnie zbędne, no i w tym ukochanym języku angielskim który znam bo muszę i tylko tyle ile muszę.

Może znacie proste w obsłudze programy do tworzenia instalek zdolne ogarnąć aplikacje o wadze 10GB?

Jest taki mały program “inno setup”, który obsługuje ten sam algorytm kompresji co 7-zip.

No i problem się rozwiązał. Grzebiąc w YT wpadłem na filmik ruskiego dzieciaka przedstawiający program Smart Install Maker. To był złoty strzał! Świetny, prosty i przejrzysty, w dodatku po polsku. Zero problemów nawet przy 10GB’towych plikach. Dziwi mnie że na dobrychprogramach nie ma go w dziale “Tworzenie instalatorów”. To jest zbyt dobry program aby go pominąć.

Podaje stronę: http://www.sminstall.com/

Dodane 24.10.2012 (Śr) 11:47

Dobra, postanowiłem przetestować Inno Setup, co się okazało wywalił błąd tak jak inne programy tego typu z taką różnicą, że napisał dlaczego: “Disc spanning must by enabled in order to create an installation larger than 2100000000 bytes in size.”

Co to oznacza? Coś trzeba włączyć?