Rodzaj pamięci RAM, którą mogę włożyć

Chciałbym kupić kartę pamięci RAM tylko nie wiem czy mogę kupić DDR czy DDR2, jak mogę sprawdzić jaki rodzaj karty mam teraz, jakie karty polecacie tak 1gb

Podaj model płyty głównej, a jak nie znasz go, to uruchom Everesta Ultimate. Z sekcji Komputer->Podsumowanie, spisz:

  • Nazwa płyty głównej

Ściągnij sobie program który został podany wyżej lub CPU-Z. Z zakładki Mainboard dowiesz się jaka jest nazwa płyty, na jakim jest chipsecie itp., natomiast z zakładki Memory i SPD dowiesz się więcej o aktualnie posiadanych pamięciach, jak również jakie mają parametry pracy (taktowanie, timingi, napięcie).

Tam będzie napisanie DDR? Czy tylko taktowanie? Jak będzie taktowanie to DDR’ y są do bodajże 400mhz, DDR2 od 400 mhz do 800mhz i w górę DDR3. Jak się mylę to mnie poprawcie :mrgreen:

Tak się składa, że niedawno sam zakładałem podobny temat:

:arrow: viewtopic.php?f=19&p=1813394

Szukanie nie boli [-X

lukikuro ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Obecnie mam mam pamięć DDR, czy mogę wymienić na DDR2, model płyty głownej to:Nazwa płyty głównej MSI 865PE Neo2-PS (MS-6728 v2.0) (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio)

Niestety możesz włożyć tylko pamięci DDR, gdyż nie ma tutaj gniazd na DDR2.

mam problem. niedawno miałam robiony format całego systemu, dokupiłam także drugi dysk o pojemności 160 GB, oraz mam także stary 40 GB, a moja pamięć RAM wynosi 256 MB. mój problem objawia się tak, że komputer włącza się w żółwim tempie, internet otwiera się jakby chciał a nie mógł, później w trakcie jakiejkolwiek pracy na nim otwiera się niespodziewanie milion okien explorera, ogólniej mówiąc komputer sfiksował.i to właśnie zaczęło się po formatowaniu,a dodam jeszcze,że sama tego nie robiłam,tylko informatyk. czy problem może leżeć w tym, że jest za mało pamięci RAM? chciałabym ją dokupić, czy 1 GB wystarczy? kompletnie się na tym nie znam, jaka pamięć,jakiej firmy i w ogóle będzie pasowała do mojego komputera? -Nazwa płyty głównej Chaintech P4X266 Motherboard

za wszelką pomoc, naprawdę bardzo dziękuje :slight_smile: