Rodzajowy monitor inny niż pnp

Mam monitor Acer P191w. We właściwościach wykryło go jako Rodzajowy monitor inny niż pnp. Mam przez to nieco inna rozdzielczość mimo ustawionej takiej samej jak normalnie 1440x900. (np. w GTA V taka rozdzielczość jaka powinna być zwykle jest tylko, gdy gra uruchomiona jest w oknie). Wiecie może o co chodzi?
Kiedyś zdarzało się, że działo się to samo i zwykle pomagał restart (czesto kilkukrotny) komputera.

Może ten wątek Ci pomoże:

Hmm, ta przejściówka o której mowa, wydaje mi się, że tez to mam. Wyglądałoby na to, ze ona jest winna tych problemów. Zwykle wykrywa mój ponitor normalnie, jako Acer P191w, ale czasami zdarza się coś takiego, co dziwne, przez długi czas nic takiego się nie działo. Popróbuje z tymi restartami, a jeśli nie zadziała to będe musiał pokombinować jak ten użytkownik z tematu.
Edit: Chyba, ze pobranie sterownika coś da? http://www.driverscape.com/download/acer-lcd-monitor-p191w
Jak myślisz?

Zainstalowanie ich niczego nie popsuje rozumiem?

Nie wiem, bo nie testowałem tych sterowników. Jeżeli nie masz pewności co do ich pochodzenia oraz działania, to nie instaluj.

Czyli spróbuje z tym resetem, ewentualnie inną przejściówką.
PS: Mógłbyś zobaczyć pytanie w tym temacie o Windows Update?

Pomogło ponowne uruchomienie komputera, po tym jak dołączyłem komputer of prądu.