Rootkit zeroacess + antivirus protection 2012


(Ewelinka155) #1

mam problem z tym o to wirusem antivirus protection 2012, jak już każdy wie, nie można go usunąć, a że ja jestem kobietą i słabo się ogólnie na tym znam to liczę na Waszą pomoc i to na dodatek szybką pomoc bo komp wariuje. Czytałam o czymś z OTL i wklejam, ale jak będzie to nie to, to proszę o wyrozumiałość i wytłumaczenie mi jak mam to zrobić :slight_smile: z góry dziękuję

http://wklej.org/id/720519/


(Spandau) #2

Tutaj antywirus protection to nic. Masz rootkita zeroacess. Rozpocznij od użycia Combofixa instrukcja jak przygotować system pod skan Combofixem http://www.fixitpc.pl/topic/7-dezynfekc … -combofix/ Uruchom Combofixa jak wszystko pójdzie dobrze i narzędzie skończy pracę powstanie raport, który pokażesz na forum.


(Ewelinka155) #3

mam problem, ponieważ do użycia tego programu Combofix muszę wyłączyć wszystkie antywirusy i programy ochronne i wyskakuje mi komunikat, żebym wyłączyła Microsoft Security Essentials i niby nic trudnego, ale nie mogę w ogóle włączyć tego programu, żeby go wyłączyć ;/ i przez to Combofix też nic nie może zrobić


(Spandau) #4

pobierz sobie Combofixa. Następnie wejdź w tryb awaryjny windows http://www.cybertrash.pl/Tata/Wiedza/tr … ryjny.html punkt 1 i spróbuj uruchomić Combofixa.


(Ewelinka155) #5

wymusiłam na nim otwarcie, mam nadzieje, że nie bedzie negatywnych konsekwencji, ponieważ wyskakiwały komunikaty i o to log

http://wklej.org/id/721947/


(Spandau) #6

Dobrze, teraz przejdziemy do kolejnego etapu. Odinstaluj Combofixa w prawidłowy sposób Start - w pole Wyszukaj programy i pliki wpisz lub skopiuj:

“c:\users\Ewelina\Desktop\ComboFix.exe” /uninstall i Enter

Następnie w okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania na forum

Następnie ponownie uruchamiasz OTL klikasz raz jeszcze Skanuj i dajesz nowy log na forum Czyli dwa logi jeden z usuwania drugi z nowego skanowania po usuwaniu.


(Ewelinka155) #7

nie wiem co się stało ale jak wklejam to co napisałeś, to nie znajduje mi tego ;/ skasował mi się też OTL. A jak włączałam kompa to pojawiło mi się jakieś okno, że coś naprawia… nie wiem dokładnie co to było i czy to przez to nie mam tych programów. Ściągnąć OTLa? i zrobić te skanowanie, czy to co TY wkleiłeś?


(Spandau) #8

Pobierz ponownie OTL’a wklej skrypt który podałem i klikasz Wykonaj skrypt raport z usuwania pokaż na forum

Następnie uruchom ponownie OTL tym razem klikasz Skanuj pokaż nowy raport na forum


(Ewelinka155) #9

oki mam to

http://wklej.org/id/723376/

http://wklej.org/id/723380/

http://wklej.org/id/723382/


(Spandau) #10

Odinstaluj Ask Toolbar oraz Daemon Tools Toolbar

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania na forum

Następnie ponownie uruchamiasz OTL klikasz raz jeszcze Skanuj i dajesz nowy log na forum Czyli dwa logi jeden z usuwania drugi z nowego skanowania po usuwaniu.


(Ewelinka155) #11

proszę

http://wklej.org/id/724146/

http://wklej.org/id/724151/


(Spandau) #12

Dobrze uruchom OTL klikasz Sprzątanie to powinno usunąć OTL’a oraz jego kwarantanne

Wykonaj pełny skan Kasperski Virus Removal Tool http://www.dobreprogramy.pl/Kaspersky-V … 12768.html Jak program coś wykryje nic nie usuwaj tylko pokaż raport z wykrytych infekcji.


(Ewelinka155) #13

nic nie wyskoczyło, czyli nic nie wykrył i od razu się odinstalował, czy to już koniec?


(Spandau) #14

Właściwie tak. Możesz dodatkowo, dla pewności wykonać pełny skan Malwarebytes http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html zainstaluj wersje darmową nie testową. Jak program coś wykryje pokaż raport na forum.

Użyj SecurityCheck [http://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnost#entry9515](http://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnostyka-ogolne-raporty-systemowe/page p 9515#entry9515) Uaktualnij to co wskaże program

Ponieważ był tutaj rootkit proszę zmienić wszystkie hasła logowania.


(Ewelinka155) #15

przez te Święta zapomniałam podziękować… Także bardzo, bardzo dziękuję za pomoc i poświęcony mi czas :slight_smile: