Rootkit?

(Bulibulibu) #1

Hej!

Miałem ostatnio wielki problem z wirusami. Ale troche kombinowania, ComboFixy, HijacKThisy i wszystko wydawałoby sie ok. Ale oczywiście musi być jakieś "ale".

Wszystko wydalo sie wyczyszczone. I po długim czasie nieużywania podłaczyłem sie do neta. I tu szok. Chociaz nic nie robie (a nie mam aktyualizacji automatycznych) cos sie sciaga, a jeszcze wiecej wysyła z kompa. Chciałem uzyc Combofixa - a tu nic, bo zawiesza sie na etap_50 i nawet nie tworzy loga. HijachThis jest czysty. Przy rozpakowywaniu instalki antiwirusa jaka mam na dysku, wyskakuje blad CRC spowodowany zapewne wirusem. I co teraz moge zrobic?

netstat nic nie pokazuje, menedzer tez chyba nic podejrzanego, jedyny aktywny proces w msconfig to NvCpl (dll).

NIe licze ze rozwiazecie problem bez dokladnych danych, ale mam nadzieje ze poradzicie co mam zrobić. Że format by pomogl to wiem, ale szkam innych rozwiazan :stuck_out_tongue:

(Alden Jone) #2

Przywróć system

(Henio Mazurek) #3

System File Checker, Gmer lub naprawa Windows z płyty (wszystko bez formatu). Jak to nie pomoże to raczej tylko format. nvcpl to proces sterownika kary graficznej. Albo przywróć system.

(JNJN) #4

Proszę zmienić temat na konkretny, popraw błędy i używaj polskich znaków, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

(A`ExtereY^) #5

Spróbuj uruchomić ComboFixa w trybie awaryjnym i daj z niego loga.

Cóż, skoro nie masz włączonych aktualizacji to się nie dziw że wirus "wziął się z powietrza".