Router 3G do internetu PlayOnline

Witam,

chciałbym kupić router 3G do internetu w Play Online.

Chciałbym coś taniego do 100-120zł, łatwego w konfiguracji bo nie jestem z tym zbytnio obeznany i z miarę dobrym zasięgiem.

Do Wi-Fi będą podłączone trzy urządzenia PC (najlepiej po kablu) Netbook (Samsung NC110) i telefon (S5570) chciałbym żeby te trzy urządzenia nie miały problemu z jednoczesnym korzystaniem z Wi-Fi.

Teraz mam modem Huawei E156G i ciągłe przekładanie go z PC do Netbooka i z powrotem jest trochę nie wygodny.

Na Allegro znalazłem coś takiego ale nie wiem czy się nada:

http://allegro.pl/4344-router-3g-umts-h … 03363.html

http://allegro.pl/router-z-wi-fi-do-mod … 71754.html

Chciałbym się również dowiedzieć jak to wygląda z prędkością internetu:

Jeśli teraz mam 2mb/s to czy ta prędkość zostanie podzielona na te trzy urządzenia czy każde urządzenie będzie miało tą samą prędkość 2mb/s ?

Proszę o radę :slight_smile:

Pozdrawiam

Na kablu to tak 2mb/s.O ile dostawca neta nie wali w rogi.WiFi to już nie,wszystko co pracuje w obszarze WiFi to zakłóca sygnał np.lodówka,tv.Również sąsiednie stacje WiFi,niezbędne będzie ustawienie optymalnego kanału żeby pracowało w twym obszarze zdecydowanie mało stacji.

Nam lodówka załącza światło na lampie na fotokomórkę…,coś w tym jest…:frowning: ,ani chybi,na 100kę,nie ma połączenia z resztą sieci,poza elektryczną:-( :frowning: :frowning: A jednak… :o

Sam z E220 w Play używam TP-LINKA. Jeżeli mieszkasz w mieszkaniu to nie będziesz miał żadnych problemów z zasięgiem nawet jak byś go postawił koło telewizora. Gorsza sprawa zaczyna się w domkach ale to i przy innych routerach tak jest niestety.

Oczywiście że prędkość będzie podzielona skoro masz 2Mb to taką prędkość będziesz miał, jeżeli któryś z innych komputerów nie będzie akurat użytkował transferu to wiadomo że przy innych wzrośnie. Zawsze możesz jeszcze ustawić QOSa i nadać odpowiednie priorytety usługom jak WWW, POP3, SMTP.

Co do działania twojego modemu z routerem ciężko określić. Najlepiej iść do sklepu aby sprawdzić nawet po wgraniu najnowszego oprogramowania. Sprzedawca powinien zapewnić ci taką możliwość, na Alle… możesz boksować się ze sprzedawcą w razie czego jak by nie działało. Mi znajomy kiedyś przyniósł modem i mini-router i okazało się że akurat nie był obsługiwany.

@Jas_Fasola też bym chciał iść do sklepu i wypróbować “organoleptycznie” no ale niestety czas nie pozwala a potrzeba nagląca. Dlatego szukam porady na forum.

Również polecono mi Tp-Linki a konkretnie model MR3420. W necie opinie dobre, na ceneo wiele osób korzysta z niego wraz z moim modemem. A co wy o nim sądzicie ?

@Boria1975 przestaw lampe w inne miejsce i lodówka przestanie ją włączać…