Router 400zł - neostrada 1mb

Na początku chcę zapytać czy podzielenie neostrady 1mb na (256 i 768) jest legalne… u siebie w pokoju będę miał 768, a w drugim pokoju 256…

Tylko jest jedna sprawa ja jestem graczem w gry online Counter-Strike, fifa 2007, call of duty 2 przez internet i nie może być takiej sytuacji, że będę miał lagi (pingi) > 100…

W drugim pokoju siostra będzie używać tylko przeglądarki, gg, no może jakieś jeszcze małe gierki online typu kurnik.pl… więc ja chcę się całkowicie odciąć od niej :stuck_out_tongue: żeby moje łącze nie wpływało na jej … a jej na moje :stuck_out_tongue:

no i czy jest możliwość jeżeli ona będzie miała wyłączony komp, a ja włączony to będę miał 1mb ??

i jaki polecacie router do 400zł… lepiej przewodowy czy bezprzewodowy ?

mam modem sagem fast 800 usb

Złączono Posta : 19.02.2007 (Pon) 15:20

pomoze ktos :frowning:

O ile wiem to można dzielić neostradę na kilka komputerów o ile znajdują się one w tym samym lokalu mieszkalnym, w którym neostrada jest podłaczona.

Jeśli chodzi o router to polecam: Linksys Router szerokopasmowy AG241

KLIKNIJ

Sam testowałem - żadnych problemów, wbudowany firewall, banalna konfiguracja. I cena niewygórowana.

hmm a może jakies routery dlinka ? słyszałem, że są lepsze…

a teraz powiedzcie mi jak skonfigurować tę neostradę jak kupię router…

i jeżeli wezmę bezprzewodowy to wiem, że będę potrzebował jakąś kartę sieciową … jaka ? :>

Moim skromnym zdaniem D-Link i Linksys są jednakowo dobre, korzystałem z obu. Teraz mam Modem D-link’a na neo. Jeśli chodzi o konfigurację to wystarczy przeglądarka (IE, Mozilla itp). Wpisujemy adres 192.168.1.1 pokazuje się monit o login i hasło: (standardowo admin/admin). Na pierwszej stronie powinien znajdować się kreator. Można też skonfigurować ręcznie na zakładce WAN. Oto standardowa konfiguracja dla neostrady TP (w netii wygląda to trochę inaczej):

Reszta bez zmian

a jak zrobic by na jednym kompie miec ograniczenie 256 a na drugim 768?

kup router z możliwością podziału pasma pod konkretny komputer, ale tani to on nie jest, jeżeli dzielisz łącze na dwa sąsiednie pokoje to nie baw się w bezprzewodowy / koszt większy, roter droższ+karta radiowa / tylką kablem.