Router a emule

Mam nowy router microcom. Na wcześniejszym (conexant) można było włączyć emula i spokojnie chodziła sieć, bez zamulania. Jednak na tym nowym wystarczy że uruchomię emula i jakkolwiek bym go nie skonfigurował, to od razu zapycha mi sieć że nie da się prawie wcale odebrać poczty czy wejść na jakąś stronę www. Wydaje mi się więc, że to jest coś związane z tym nowym routerem… ma ktoś jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić?

We właściwościach połączenia wpisz serwery DNS, prawym na ikonke połączenia, stan, właściwości, zaznacz protokół TCP/IP i tam dopisz serwery DNS referowany i alternatywny. Adresy serwerów DNS, jeżli masz neostradę, znajdziesz w googlach

Hmm, jakoś to strasznie szybko powiedziałeś, że nie wiem od czego zacząć, tzn. gdzie mam szukać tych właściwości połączenia żeby coś tam dopisywać?? W routerze? w emulu? w połączeniu sieciowym? Ciemny jestem, sorry…:wink:

Jeżeli masz ikonke na pasku zadań to klikasz na nią, takie dwa komputerki.

Jeżeli nie to idziesz do ->start->połączenia sieciowe->klikasz ikonkę połączenia sieciowego prawym-> właściwości->klikasz na protokół internetowy TCP/IP-> na dole kolejnej karty wybierasz "użyj następujących adresów serwerów DNS i w pola pod spodem wpisujesz adresy serwerów DNS

Aha, teraz już załapałem, ale jednak to jeszcze nie to, bo w sumie dzieje się to nie tylko na moim kompie ale na wszystkich w sieci. Wystarczy że ja uruchomię u siebie emula a wtedy nie można sprawdzić poczty ani surfować w sieci na żadnym z 3 innych kompów podłaczonych do tego samego routera.