Router a internet netii na laczu tp

witam,

mam problem przy próbie nawiązania dostępu do Internetu przez routera z bramka voip. Router nie może sie połączyć. Zauważyłem, ze jak odłączę od telefonu mikrofiltr, router natychmiast uzyskuje połączenie do Neta, zas gdy ponownie wstawię mikrofiltr router zrywa połączenie.

Niestety przy wyjętym mikrofiltrze nie można normalnie rozmawiać przez telefon (słychać szumy i trzaski). Co ciekawe jeśli probuje nawiązać połączenie z Internetem przez modem sagem fast 800 udaje sie to bezproblemowo (mam Neta i telefon normalnie działa).

Moj router: Linksys WAG54GP2-E2

Dodam, ze mikrofiltr podłączam tj. podano w instrukcji z Netii (mam Internet Netii na łączu TP).

Czy mój router potrzebuje jakiegoś innego filtru ? Jak mogę bezproblemowo podłączyć router, aby moc normalnie korzystać z telefonu (tradycyjnego) ?

pozdrawiam

mac

PS Schemat podłączenia urządzeń wygląda następująco:

do gniazda telefonicznego mam podłączony rozdzielacz z 2 wejściami: jedno dla routera, drugie dla zwykłego telefonu (przy czym przy samym telefonie mam “wtyknięty” ten mikrofiltr (tak jak było pokazane w instrukcji z Netii))

Problem leży w Linksys WAG54GP2-E2, sama nazwa firmy mówi za siebie. Te routery żadko kiedy współpracują z liniami ADSL, miałem ten sam przypadek. Teraz posiadam router cerberus i nawet mikrofiltra nie potrzebuje aby poprawnie net chodził i nie zakłócał tel.

mac__ , zapoznaj się proszę z regulaminem forum. Popraw błędy i zacznij używać polskiej pisowni.

A mógłbyś napisać coś więcej na temat co świadczy w nazwie routera o tym, że nie da szans tego zrobić ? Jak podłączę sam router to Internet działa bez problemu.

Swoją droga, to by było trochę dziwne bo tlenofon (tam gdzie kupowałem) poleca ten router na łącze Neostrady: http://tlenofon.pl/sklep/?k=3 a neostrada też potrzebuje abonamentu tradycyjnego telefonu do działania Internetu. A mało kto jest gotowy zrezygnować z tego tradycyjnego telefonu i numeru skoro i tak trzeba za niego płacić.

Unikaj producentów Linksys i d-link. Może da się zrobić spróbuj wstawić inny mikrofiltr.