Router ADSL i WIFI

(system) #1

Witam!

Noszę się z takim problemem. Mam router ADSL Pentagram Cerberus, jednak nie ma on wifi, na którym mi zależy. Router jest dość nowy i nie chciałbym go zmieniać czy w takim razie istnieje możliwość podłączenia jakiejś przystawki, która będzie rozsyłać mi wifi? Z góry dziękuje ze podpowiedzi :slight_smile:

Pozdrawiam

(Kczub) #2

Kolego, radzę kupić router z Wi... jakoś tak. Ok? Ja myślę, że Ty jesteś bystry i sobie poradzisz. Nie wiem co to jest Router ale to nie ważne! Krejzole górą!

(Bolo92) #3

To po co pisałeś ? Nie wiesz-nie pisz.

TP-Link TL-WR340G, od Pentagrama wpiąć do LAN tego Tp-linka i powinien robić za funkcję tak jakby switcha i poprostu tylko nadawać sygnał.

AP średnio ciągnie jakieś 3-4zł/mc :smiley: I 2 urządzenia to więcej kabli(chyba że to komuś nie przeszkadza).

Zobacz czy byś za dużo nie stracił sprzedając swoje aktualne urządzenie i kupując wszystko w jednym.

(system) #4

Tak mi się wydawało, potrzebuje AP, tylko czy tam nie trzeba jakiś ustawień zmienić? Bo jeśli tak, to trzeba będzie wejść przez IP, a 192.168.1.100 będzie mieć router.

Licząc, ze na nowy router wydam 120 zł, a stary sprzedam za 40zł, wiec zostaje mi dopłacić 80zł. Czyli wychodzi bardzo podoba kwota.

Tylko czy ktoś mi to kupi za 40zł..

Dzięki za podpowiedź :slight_smile:

(Bolo92) #5

Ustawień by chyba za wiele nie było, jeżeli byś wpiął w LAN do LAN AP to ustawić tylko rozsyłanie(czyli WiFi-hasło, nazwę itd.) ale serwerem DHCP byłby dalej ten Pentagram.

Zdecyduj sam ;]