Router/ADSL -> WiFi -> LAN -jak i czym?

(Michal Saks) #1

Witam,

Mam necik z Neti na laczach TP. Router/ADSL Belkin N1 Vision Wireless Modem Router.

Wszystkie porty Lan mam zajete. WiFi aktualnie nie uzywane. I tu zaczana sie moj problem. Otoz w drugim pokoju mam Xboxa, ktorego chcialem podlaczyc do istniejacej sieci. Ktos powie poloz sobie kabel i daj switcha. Ale tu jest maly zonk, kolo Xboxa moze postawie kiedys cos jeszcze wiec musialbym ciagnac dwa kable. Albo jeden i w drugim pokoju switch do rozdzielenia. A kolo routera tez musialbym dac switcha bo jak pisalem wczesniej 4 porty Lan sa juz zajete.

Takze kupac dwa switche mi sie nie usmiecha, wole kupic jedno urzadzenie. A i kable za bardzo nie mam jak polozyc. :?

Pomyslalem ze pociagne to jakos radiowo od routera, teraz pytanie czy da rade? I co trzeba kupic zeby sparowac to wszystko. Wlasnie patrzylem na konfiguracje WiFi w swoim routerze i cos cienko odnosnie opcji, moge tylko ja wlaczyc/wylaczyc, ustawic kontrole WEP WPA itd- taka podstawa.

No i nie wiem co mam lub moge zrobic.

Komputery maja stale IP.

(Filip Hh) #2

Kup sobie jakis router z wisp (np techniclan war-54g, dosc przystepna cena) polacz go bezprzewodowo z juz istniejacym routerem i wtedy bedziesz miał do dyspozycji dodatkowe 4 porty lan w tym miejscu gdzie bedzie stal

(Michal Saks) #3

Hmm, z tego co czytam w opisach na allegro, to tryb WISP wlacza AP Client ale i takze znowu routuje. Tym samym znow mam inny zakres IP? (maslo maslane ale mam nadzieje ze jest to do zrozumienia).

Ale w opisie jest cos takiego: "Tryb Bridge - wszystkie interfejsy są mostkowane i pozwalają na transparentne przyłączenie komputerów w sieci LAN. Interfejs radiowy może pracować w tym trybie jako AP/APC lub WDS." - chyba bylby lepszy.

A czy ja nie musze miec w swoim routerze tez wlaczonej jakiejs funkcji? Bo tak jak pisalem wczesniej, cosik ubogo mam odnosnie WiFi.

-- Dodane 05.03.2009 (Cz) 20:51 --

Czy nikt więcej nie jest w stanie dodać ? Mam sobie kupić to co podał Filippe82 , czy są jakieś inne rozwiązania?