Router ASMAX ADSL a sieć LAN


(Ika Xero) #1

Witam,

Chciałem udostępnić sobie internet po WiFi u dziewczyny, a jako że leżał mi zapasowy ASMAX AR 1004g (ADSL'owy router robi jako switch), to podłączyłem go i net działa ale na stacjonarce tylko.

Problem w tym, iż usługodawca ma szyfrowaniu po mac'u, adres IP przydzielany dynamicznie.

Więc jak ustawić adres mac na tym routerze i ip tak aby był tylko on widoczny a net w działał mi i na komputerze i na laptopie ?


(pysiu) #2

Jeśli router posiada funkcje clonowania adresu Mac to należy adres z komputera sclonować do routera i ustawić w nim żeby dynamicznie z sieci pobierał adres :slight_smile: to tak w teorii :slight_smile:


(Bor1904) #3

Obawiam się, że chcesz zrobić coś co jest nie możliwe. Narysuje to w MS paint i wklej (topologie). pzdr


(roobal) #4

W praktyce jest tak, że w większości routerów możliwe jest klonowanie tylko dla ethernetowego portu WAN. Ostatnio znajoma też kupiła router TP-Link z funkcją AP Client, bo taki jej dali w sklepie, gdy powiedziała, że jest podłączona radiowo i ten router umożliwia klonowanie ale tylko dla portu WAN i jej powiedziałem, że MAC AP nie zmieni ręcznie i musi dzwonić do operatora, żeby jej zmienili obecny MAC na MAC Access Pointa i podejrzewam, że w tym przypadku jest podobnie.

Zdarzyło mi się niedawno "rozdzielać" łącze switchem, bo nie miałem pod ręką routera, 2 komputery posiadały ten sam adres IP, gdy oba były podłączone do sieci występowały problemy z łącznością co jest logiczne, więc tu najlepiej użyć odpowiedniego routera.

Pozdrawiam!