Router Asmax Br-604 i rózni dostawcy internetu

Witam. Otóż od dawna chcę zmienić już dostawcę usług internetowych, gdyż jestem całkowicie zdegustowany ciągłymi telefonami do informatyków. Kiedyś ktoś mi powiedział, że na tym routerze neostrady nie da się podzielić czy coś w tym rodzaju. I tutaj moje pytanie - czy tym routerem da się podzielić na dwa komputery internet z multimo, netię, neostradę i innych dostawców usług internetowych (jeszcze nie wiem co wybrać)? Z góry dzięki za odpowiedź.

To jest router, neostradę i jakiekolwiek inne łącze wolniejsze niż 100 mb/s da się na nim podzielić. Tej osobie, chodziło o to, że urządzenie to nie posiada wbudowanego modemu do łączenia się z internetem, dlatego niezbędny będzie jeszcze modem (zazwyczaj dostarczany przez operatora) z wyjściem ethernet.

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Proszę wybaczyć moją nieznajomość w tym temacie, ale w życiu posiadałem (i wciąż posiadam) internet od jednego dostawcy lokalnego. Czy posiadając chociażby multimo czy też neostradę (w tych usługach internet jest bezprzewodowy czy kabelkiem się ciągnie od telefonu do komputera?) i modem, router który obecnie posiadam będzie jeszcze wymagany by podzielić pasmo na dwa komputery?

Internet w takich wypadkach internet dostarczany jest kablem telefonicznym od gniazdka do modemu, modem tak jak pisałem zazwyczaj także w cenie złotówki. Router będzie nadal wymagany. Weź pod uwagę, że nie wszyscy ISP dołączają modem z wyjściem ethernet (LAN), dlatego jeżeli zaproponują modem pod USB, zakup lepiej urządzenie 3 w 1 (modem ADSL, router, switch).