Router Asmax BR-604g i odblokowanie portów


(Tomasz K87) #1

Witam. Posiadam internet radiowy- antena kierunkowa i karta Wifi pod PCI, oczywiście jak prawie w każdej sieci bezprzewodowej są problemy z działaniem sieci p2p, ale zadzwoniłem do admina i poprosiłem o przekierowanie portów na mój adres IP (192.168.6.90). Admin przekierował mi porty: TCP 7779 i UDP także 7779. W programach p2p ustawiłem porty i wszystko pięknie śmigało. Teraz mam kolejny problem, ponieważ kupiłem laptopa (Win Vista HP) i do tego 2 Routery ( ASMAX BR-604g) w celu podziału łącza na 2 kompy (pecet z Linuksem i laptop). Pierwszy router skonfigurowałem do pracy jako AP client- wpisałem dane od providera, do niego podłączyłem drugi router aby rozsyłać neta radiowo po domu. Mój problem jest następujący: jak skonfigurować te 2 urządzenia, aby na laptopie mieć odblokowane porty, które odblokował mi, admin (teraz mam Low ID w p2p). Nie wiem czy odblokowanie portów muszę wykonać, na AP client czy na routerze (wydaje mi się, że na routerze, ale to tylko moje przypuszczenie), a może trzeba odblokować porty na jednym i drugim urządzeniu. Proszę o rady, a jednocześnie zapewniam, że podział łącza jest legalny, ale nie skorzystałem z montażu i konfiguracji przez admina, ponieważ był za drogi. Jeśli będzie trzeba to podam więcej szczegółów. Proszę o pomoc. :smiley:


(Tomik68) #2

odblokuj porty na wszystkich poziomach!!

Co z tego że AP przepuści połączenie na wskazanym porcie skoro router dalej go zamknie?


(Tomasz K87) #3

Właśnie chcę odblokować ale nie bardzo wiem jak? Proszę o pomoc. W routerze jest opcja Port Forwarding ale nie wiem co mam tam powpisywać ( nie wiem który mam wpisać adres IP i co z tymi numerami portów).


(Tomik68) #4

moment ściągnę instrukcję do ASMAX BR-604g


(Tomasz K87) #5

Dołącze screena jak tylko dam radę

http://www.hot.jpg.pl/index.php?t=porty ... 8efc43&m=1


(Tomik68) #6

na stronce asmax pl nic ciekawego

poszukam dalej odezwę sie jak coś znajdę


(PaPuX) #7

IP wpisujesz to które przydziel ci router a port ten sam we wszystkich urządzeniach co przydzielił ci admin czyli 7779

782fb3f1a30173c7.jpg


(Tomasz K87) #8

Postaram się sprawdzić i szybko odpowiedzieć. Wielkie dzięki za pomoc>

Złączono Posta : 22.08.2007 (Sro) 22:54

Sprawdziłem i niestety nie działa,albo blokuje mnie zapora systemowa , albo admin coś pozmieniał- zauważyłem że zmienił się publiczny adres sieci ( ostatnio admin cos wymieniał na nadajniku) Jeszcze raz dziękuję za pomoc.