Router asus a neostrada

Witam

Sąsiadka kupiła router Asusa wiadomo po co. Mam pytanie:

Aby to chodziło jak to należy skonfigurować?

Internet Neostrada teraz chodzi bez problemu na modemie a po podłączeniu routera i “prostej” konfiguracji nie.

Każdy router konfiguruje się podobnie. Wszystko w zależności od potrzeb. Co masz na myśli pisząc “prosta konfiguracja”?

Poza tym nie wiemy jakie urządzenie ma się łączyć z tym Asusem - PC czy laptop?

Z routerem mają się łączyć dwa komputery pc, jeden przewodowo a drugi bezprzewodowo. Ta “prosta konfiguracja” miała przebiec niemalże automatycznie. Teraz mam wątpliwości czy aby prawidłowo wpisałem login i hasło w późniejszym etapie. najpierw miało być: login: admin, hasło: admin a potem kolejne, tylko nie wiem czy te dostarczone dla konkretnego abonenta czy jakieś inne ( wyczytałem gdzieś, że powinno być przy pierwszym logowaniu :username = rejestracja@neostrada.pl

password = rejestracja, ale czy na pewno?).

czy tam nie powinno się czegoś odinstalowywać?

O jakim logowaniu teraz piszesz? Chyba nie o logowaniu do routera w celu jego konfiguracji :stuck_out_tongue:

Przy pierwszym uruchomieniu program pytał o logowanie do routera, wpisałem tak jak trzeba L: admin, H: admin (jak w instrukcji napisano), a potem (na którymś tam etapie) zapytało o kolejne. Tam wpisałem to co wydawało mi się prawidłowe czyli ten login i hasło, które dostarcza TP SA. I chodzi o to, że nie łączy się z netem komp, do którego jest podpięty na kablu (o tym drugim to na razie mowy nie ma).

======================================

Aha i jeszcze jedno: dlaczego w pudełku z routerem są dwa różnej wielkości splitery?