Router Asus WL-500G Premium


(kkynioo34) #1

Witam,

Co sądzicie o tym sprzęcie Router Asus WL-500G Premium warto to kupić.? Jak ktoś z użytkowników ma go to porszę o opinie jak on działa itd.. :slight_smile:


(Neto) #2

Witam,

Mam ten router od sierpnia, nie ma z nim żadnych problemów. Chodzi na chello. Przez kabel podpięty jest do niego stacjonarny komp, przez W-Fi dwa laptopy. Nigdy nie było żadnych problemów, zawieszeń czy zrywania sygnału. Obsługuje szyfrowanie WPA2 (dla pewności - paranoja? - dałem jeszcze filtrowanie po mac'adresach). Fajną funkcją jest printserver, drukarka (Brother HL-2030) jest widoczna ze wszystkich kompów, z Windows jak i Linuksa. Nie wiem jak jest z reklamowaną funkcją samodzielnego pobierania plików (HTTP/FTP/Torrent), bo nie korzystam - wystarcza mi FlashGet.

Podsumowując - dobry sprzęt.


(kkynioo34) #3

Neto mam pare pytań do Ciebie. Wyczytałem , na różnych forach , że są problemy z dyskami pod USB . a jak jest u Ciebie? Oprucz systemu Linux można inny system wgrać?


(Neto) #4

No to przyznam się, że mnie zagiąłeś. Nie bawiłem się nigdy w podłączanie do niego dysków... Teraz podpiąłem na szybko kartę SD w czytniku a potem MP3'kę Creative'a... Obie sformatowane w FAT32. Podobno je obsługuje, tak jak Ext3 (R/W) i NTFS (tylko do odczytu). Bez problemu wykrył, i dał możliwość udostępnienia miejsca na nich. Tu są screeny: wykrycie pamięci, wybieranie folderu do udostępnienia, nadawanie praw odczytu/zapisu, udostępniony folder w Windows. Mam nadzieję, że te informacje pomogą :slight_smile:


(kkynioo34) #5

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy oprócz systemu Linux co jest zainstalowany na tym urządzeniu można inny zainstalować np.: Windows?


(Technik Elektro) #6

do czego ma służyć ten router ??


(kkynioo34) #7

Ogólnie to tylko do stron www i FTP no i trochę do sieci p2p. Co do linuxa to się na nim nie znam. A windows już mam opanowany.


(Technik Elektro) #8

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=325

recenzja rozwieje wszelkie wątpliwości.


(kkynioo34) #9

Ok.

Mam ostatnie pytanko do Was. Czy dałoby się postawić serwer gry np: Call of Duty 4 Modern Warfare?? na tym urządzeniu? oczywiście nie włanczając komputera.


(Technik Elektro) #10

nie