Router Asus WL-520GC Problem z siecią brak połączenia z www

(przybylski) #1

Witam mam problem z routerem Asusa WL-520GC , podłaćzyłem router do modemu i chciałem udostępnić internet Komputerowi , sieć jest ponieważ programu typu gg i inne działają , jednak nie mogę przeglądać stron www :expressionless: . Co w takiej sytuacji trzeba zrobić?? może ktoś wie ,jak go skonfigurować ? Proszę o rady pozdrawiam. (Kablówka nie jestem za natem)

(Micoud81) #2

jeśli gg działa a strony nie tzn. że masz coś nie tak z ustawieniami adresów serwera DNS, lub też w twojej sieci DNS teraz nie działa.

Wejdź w ustawienia tego połączenia sieciowego (protokół tcp/ip, i sprawdź czy masz tam ustawione automatyczne pobieranie adresów dns) oraz czy tak samo masz ustawione na routerze.

(przybylski) #3

Dnsy powinny być dobre ,ponieważ jak podłącze bezpośrednio internet do karty sieciowej przez modem to problemu nie ma :expressionless:

(Micoud81) #4

czyli konfiguracja dnsów jest zła.

Upewniłeś się, że masz włączone ich automatyczne konfigurowanie?

(przybylski) #5

Teraz udało mi się połączyć z siecią poprzez ustawienia standardowe routera , na PC internet jest jednak na Laptopie przez wifi stron przeglądać dalej nie mogę.

(Kaka') #6

przybylski ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.