Router- bedzie się nadawał?


(Matt90pl) #1

Mam taki problem mieszkam w pokoju z 3 kolegami i mamy tylko 2 kable od neta, i trzeba się tym dzielić i czasami jest z tym mały problem jak chce więcej osób wejść na neta i mam takie pytanie czy jeśli kupimy router i podłączy się pod wejście sieciowe jeden z tych kabli a do wyjść 3 inne kompy to czy by to nam chodziło?


(CzajAn) #2

Do tego właśnie służy router


(pysiu) #3

http://banita.pl/~pysiu/d-link/d-link.html mały pokaz z opisem jeden z kabli podłączycie w router w gniazdo WAN i odpowiednia konfiguracja routera póżniej z gniaz lan możecie swoje komputerki podlączyć a jak bedzie więcej niż 4 to switcha podłączycie i macie wiecej gniazd ot tak w skrócie :slight_smile:


(Matt90pl) #4

aha więc jeden z tych kabli nie będzie podłączony do routera? A jak podłączymy do tego 1 kabla 3 kompy to czy spowolni to neta?


(CzajAn) #5

Statystycznie na każdy komputer będzie przypadać 1/3 prędkości transmisji, ale jeśli wśród trzech komputerów podłączonych do routera tylko jeden będzie aktywnie pobierał lub wysyłał dane, a pozostałe nie (np. będą wyłączone), to cały transfer przypadnie temu jednemu. Sam router wymienia z ISP tak mało danych, że jego wpływ na transfer jest nieodczuwalny.


(Matt90pl) #6

ok dziękuje za poradę.