Router bezprzewodowy jak ustawić?

kiedyś podobno neostrada co 24h się sama rozłączała i przydzielała nowe IP.

w każdym razie tu masz tak samo, wyłączasz i właczasz router, albo wyjmujesz i wkładasz kabel od linii telefonicznej, albo logujesz się na router i restartujesz połączenie dsl.

przekładasz kartę z jednego komputera na drugi.

to co polecacie bezprzewodowego w jakiej cenie?

lub z przewodem :stuck_out_tongue:

:?: Hej, " Anna55555" jeśli ten internet z Orange masz poprzez kartę PCMCIA UMTS, to zamiast biegać od laptopa do laptopa z parteru na poddasze, możesz kupić specjalny ruter Linksys WRT54G3G-EU za ok. 600 zł. To nie jest tanie urządzenie, ale za wygodę trzeba płacić :mrgreen: BTW - jeśli zdecydujesz się na taki wydatek, to mogę więcej napisać w tym temacie, bo testowałem takie rozwiązanie w różnych warunkach :idea:

dobra, wszystko załapałem, tylko teraz po prostu proszę o doradzenie co kupić:

bezprzewodowe, gdyby okazały sie za drogie to tez normalne.

jeżeli kupie router bezprzewodowy to pewnie będę potrzebował jakiejś karty sieciowej bo ta moja co mam teraz , pewnie jest zła. wiec doradźcie ogólnie do zestawu bezprzewodowego co kupić i za ile.

jeżeli wyjdzie za drogo to kupie normalny router tez nei wiem jaki. totalnie jestem zielony w tej dziedzinie

Dzięki dla POLONUSA i MROOVEGA za podpowiedz.

Pozdrawiam -Anna

P.S, Na poddaszu mam kompa stacjonarnego. Jeżeli coś więcej podpowiecie to b. dziękuje.

chcąc internet neostrada bezprzewodowy potrzebuje karty sieciowej i routera bezprzewodowego, jezeli mam Wireless PCI Card IEEE 802.11b

dokłądnie cos takiego:

http://www.allegro.pl/item300310349_planet_wl_8303_802_11_b_wireless_pci_card_antena.html

zainstaluje do niego takie sterowniki:

http://www.softwarepatch.pl/plik/3008/sterowniki_i_biosy/ __karty_sieciowe/_Planet/Planet__ WL-8303_PCI_Adapter.html

to karta bedzie juz działać i jezeli kupie sobie tylko taki router:

http://www.komputronik.pl/Sieciowka_aktywna/Linksys/sieci_bezprzewodowe/sieci_bezprzewodowe_802_11g/routery_i_urzadzenia_dostepowe/Linksys_Wireless_G_Router_ADSL_WAG200G/pelny,id,28915/#

w komputerze go skonfiguruje, to siec już będzie działać?

prócz tego linksysa co polecacie?

chce coś prostego dobrego z dalekim zasięgiem no i jeżeli da rade to dużo tańszego, nie potrzebne mi jakieś dodatkowe wejścia do innych komputerów, wystarczy ze będzie miał firewalla, maxymalny transfer, daleki zasięg, zmienne ip(ze przez jakiś program jak neostrada wciskam off /on i już mam nowe ip), no i nie wiem co jeszcze jest potrzebne, mało się na tym znam

Potrzebuję kilku danych, zanim podpowiem gotowe rozwiązanie :wink: potwierdź więc moje przypuszczenia, że masz TERAZ :

  1. internet 3G (UMTS, HSDPA) z Orange za pomocą karty PCMCIA w laptopie, który przeważnie przebywa na parterze

  2. komputer stacjonarny (PC ? Apple ?) stoi w sypialni na poddaszu i posiada kartę sieciową Ethernet (przewodową), ale nie ma karty WiFi (bezprzewodowej)

  3. parter od poddasza oddziela tylko jedna kondygnacja (piętro), ale oba stropy nie są żelbetonowe :wink:

  4. możesz swobodnie decydować, gdzie ustawić ruter bezprzewodowy, w przestrzeni pomiędzy parterem a poddaszem

Potwierdź, lub zaprzecz - Czekam na odzew :mrgreen:

ta moja karta sieciowa ebdize pasować pod ten router Linksys WAG200G-EU i ile ok. metrów zasięgu bedize z tym routerem i karta?

Jeśli masz kartę PLANET WL-8303 802.11 b Wireless PCI Card + ANTENA, to powinno wystarczyć do zestawienia połączenia z tym ruterem Linksys WAG200G-EU, ale pamiętaj, że ta karta pracuje tylko w starszym trybie sieci WiFi 802.11 b, więc słabszy maksymalny transfer i zasięg, który można trochę poprawić odpowiednim ustawieniem tej anteny z 5-metrowym kablem oraz , co równie ważne, brak należytego zabezpieczenia sieci WLAN z winy szyfrowania WEP. Właściwie, gdy już wybierzesz ten najlepszy na rynku ruter do neostrady (Linksys WAG200G-EU), to najważniejsza będzie wzajemna lokalizacja wszystkich elementów Twojej sieci :wink: np. odległości pomiędzy nimi, konstrukcja budynku (stropy, ściany,…), itp.

:?: Chcesz wiedzieć więcej ? To napisz więcej od siebie :stuck_out_tongue: Pomierz odległości w linii prostej. Sprawdź stropy i ściany. Nie stawiaj rutera w sąsiedztwie kuchenki mikrofalowej, itd… :mrgreen: A jeśli nadal będziesz miał wątpliwości co do zakupu tego rutera, to spróbuj go wypożyczyć do przetestowania w Twojej lokalizacji, albo kupić na próbę (wysyłkowo) :x

Powodzenia ! :mrgreen: